Angle down Atgal

Kaišiadorių rajone nustatyti 2 nauji koronaviruso atvejai

2020-10-21 NVSC duomenimis Kaišiadorių r. sav. nustatyti 2 nauji covid-19 atvejai. Susirgo 39 m vyras (artimą sąlytį turėjo su 1 asmeniu) ir 64 moteris (artimą sąlytį turėjo su 2 asmenimis), abiejų susirgusių būklė vidutinė, asmenys serga lėtinėmis ligomis.

Nuo kovo mėn. Kaišiadorių r. sav. patvirtinta 30 šios ligos atvejų. Viso pasveiko 5 gyventojai (4 iš jų laikomi pasveikę pirmąjį šių metų pusmetį). Šiuo metu nuo covid-19 gydosi 25 kaišiadoriečiai.
Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė (nuo kitos savaitės) savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną:
Geltonoje zonoje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų (sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.)
Žalioje zonoje pavojaus lygis yra žemas, šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų (sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.)
Raudonoje zonoje pavojaus lygis aukštas. Savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo (numatyti ribojimai viešam gyvenimui, renginiams, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis) (sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų - 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t.y.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite