Mūsų rajono stende dirbusius darbuotojus aplankė ir meras V. Tomkus.
Angle down Atgal

Kaišiadorietišką žaidimą žaidė pats Prezidentas

Neseniai nuskambėjusi Vilniaus knygų mugė tapo nelengvu, bet (dabar jau galima tvirtinti) sėkmingu iššūkiu mūsų savivaldybės kultūros centrams. Mugės erdvėje, Litexpo parodų rūmų 2 salėje, pirmą kartą veikė Lietuvos kultūros centrų salė, kurioje savo veiklą pristatė ir kaišiadoriečiai.

– Buvome vieni iš devyniolikos, pareiškę norą dalyvauti, - sakė Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Aistė Blėdienė, dalindamasi įspūdžiais apie Kaišiadorių savivaldybės kultūros centro stendą, kuriame šimtai mugės lankytojų galėjo susipažinti su Kaišiadorių, Kruonio, Palomenės, Rumšiškių, Žaslių ir Žiežmarių kultūros centrų vykdomomis veiklomis, jų savitumu bei kitokiais bruožais.

Ištisas keturias mugės dienas mūsų kultūros darbuotojai buvo „po padidinamu“ stiklu. Rūpėjo ne tik gerai pasirodyti, bet ir sudominti Kaišiadorių krašto kultūriniais lobiais potencialius turistus, renginių atlikėjus bei lankytojus, o gal ir rėmėjus. Kaišiadorių stendą, iš kitų išsiskiriantį ryškiu geltoniu, dėl ko tiesiog neįmanoma buvo praeitį pro šalį, gausiai lankė ir kolegos – kitų šalies įstaigų kultūros darbuotojai, taip pat neaplenkė netgi aukščiausia šalies valdžia. – Buvome pagirti dėl stendo išskirtinumo, ir turėjome labai daug lankytojų.

Ypatingai džiugino susitikimai su buvusiais kaišiadoriečiais, kurie didžiulės mugės šurmulyje mus surado ir nepraėjo pro šalį, - dalijosi įspūdžiais A. Blėdienė. Užsukusius gausius svečius mūsiškiai darbuotojai sutiko ne tik su šypsenomis – stende apie kiekvieną kultūros centrą buvo gausu įvairios informacijos: lankstinukų, bukletų, reklaminių leidinukų, kalendoriukų, stendo sienas taip pat puošė informatyvūs užrašai bei nuorodos.

Tačiau labiausiai visus viliojo specialiai sukurtas žaidimas, kurį lankytojai noriai žaidė, skubėdami atlikti užduotis, kol neišbyrės smėlis iš specialiai atsigabento didžiulio smėlio laikrodžio. Tiek dėmesio pritraukęs bei gerų emocijų padovanojęs žaidimas susideda iš šešių kortelių, skirtų kiekvienam rajono kultūros centrui. Kiekvienoje kortelėje – aštuoni raktiniai žodžiai, apibūdinantys centrą bei jo aplinką, pavyzdžiui, Kaišiadorių kultūros centras: Palaimintasis, geležinkelis, dailininkų pleneras, „Gudobelė“...

Po žaidimo stendo šeimininkai dar pabendraudavo su kiekvienu svečiu, patikslindavo informaciją, papasakodavo apie tai, kas slypi po kiekvienu raktiniu žodžiu, plačiau. Tais informatyviais pokalbiais visi liko patenkinti – stendo šeimininkai – kad plačiau paskleidė žinias apie krašto kultūrą, svečiai – kad sužinojo daug įdomaus. Prieš kaišiadoriečių žaidimą neatsilaikė net pats garbingiausias svečias – Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, apsilankęs kartu su Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriumi Sauliumi Liausa.

Prezidentas pademonstravo nepriekaištingas žinias apie Kaišiadorių rajoną – žaidimo užduotis įveikė per 3 minutes. Kaip ir dera geruose namuose, svečiai iš kaišiadoriečių stendo išlydėti su lauktuvėmis, kurios visos – susietos su konkrečiais mūsų miesteliais bei kultūros centrais. Dar vienas atsakingas žingsnis laukė antrąją Knygų mugės dieną, kurią vyko kultūros centrų pristatymai.

Kaišiadoriečiai reprezentacijai pasirinko Kaišiadorių miesto šventę „Skambėkit, Kaišiadorys“, kuri šiemet bus neeilinė – pažymėsime 430-ies metų sukaktį nuo pirmojo mūsų miesto vardo paminėjimo, stebėsime Oro balionų čempionatą bei kitas įdomybes.

Kas žino, gal stebėdami šį pristatymą, mugės dalyviai iš kitų šalies kampelių į savo vasaros kelionių sąrašą jau įtraukė šią šventę? Juolab, kad įspūdžius sustiprino koncertavusi Kaišiadorių kultūros centro džiazo grupė „Jazz-goulash“... Nors pasiruošimas dalyvauti Knygų mugėje pareikalavo daugybės tiek dvasinių, tiek laiko resursų, mūsų kultūros darbuotojai garbingai atliko savo misiją ir Lietuvos kultūriniame žemėlapyje ties Kaišiadorių vardu baltos dėmės nepaliko, už ką jiems visiems nuoširdus ačiū.

R. Grigo nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite