Angle down Atgal

Kairių miestelyje - sendaikčių mugė

Saulėtą sekmadienio rytą Kairių miestelyje, Šiaulių rajone, įvyko pirmoji miestelio gyventojų ir svečių sendaikčių mugė. Atvykę miestelėnai dalinosi, keitėsi ir pardavinėjo knygas, drabužius ir avalynę, įvairias interjero detales.

Renginio organizatorė Kristina Labinė teigė, kad idėja surengti mugę kilo neatsitiktinai. Šiuo metu Kairių miestelis plečiasi, atvyksta naujų gyventojų. Dėl ramios aplinkos ir patogios geografinės padėties (Kairių miestelį nuo Šiaulių skiria vos šeši kilometrai) į Kairius keliasi vis daugiau šeimų su vaikais. Miestelį nuo seno pamėgę ir poilsiautojai bei žvejai, Kairių pušinėlyje prie telkšančio ežero organizuojamos šventės. Organizatorių nuomone, mugė – puiki galimybė ne tik įsigyti įdomių daiktų, bet ir pabendrauti su miestelėnais, susipažinti su naujais gyventojais, pasidalinti gera nuotaika. Tikimasi, kad tokie susitikimai taps miestelio tradicija, pritraukianti ne tik miestelėnus, bet ir aplinkinių kaimų bei miestelių gyventojus, svečius iš miesto.

Po mugės K. Labinė džiaugėsi gera renginio nuotaika. Anot jos, gyventojų susidomėjimas muge įrodė, kad tokie renginiai provincijos miesteliuose labai reikalingi. Žmonės atitrūksta nuo darbų, atsipalaiduoja, turi galimybę ne tik atsinaujinti namus ir garderobą, bet ir pabendrauti, susipažinti su tolimesniais kaimynais, susirasti draugų. Šiuo metu vietoj senosios neveikiančios Kairių miestelio bendruomenės siekiama įkurti naują bendruomenę, kurios vairą perims aktyvūs miestelėnai, todėl galima teigti, kad ši mugė - didelių ir prasmingų pokyčių pradžia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite