Angle down Atgal

Kaip žinoti ką nori veikti iš tiesų?

„Laivui, kuris nežino kur plaukia – joks vėjas nėra palankus“. Tačiau kiek iš mūsų žino ką iš tiesų nori veikti gyvenime? Suskaičiuokite ant pirštų kiek žmonių pažįstate, kurie gyvena vedami savo stipriausios aistros. Dažniausiai atliekant šį pratimą užtenka vienos rankos pirštų. Kodėl tiek nedaug mūsų pažįsta savo aistrą ir ja vadovaujasi? Gal būt todėl, kad daugelis mūsų neleidžia sau pilnai suprasti, kas juose jau dega.

Mūsų visuomenė skatina mus visada būti „patenkintais“. Pramogų industrija milžiniška ir turi ką pasiūlyti kiekvienai akimirkai. Jūs jaučiatės nelaimingas? – Tai blogai, suvalgykite šių ledų, pasijusite geriau. Jūs jaučiatės pasimetę? Paklausykite muzikos, kuri jus išblaškys. Jaučiatės pasimetę? Pažiūrėkite beprasmį filmą, kuris nukreips jūsų dėmesį. Mes turime „sprendimą“ kiekvienai situacijai, tačiau visgi daugelis naktimis negali ramiai užmigti dėl tuštumos jausmo, kuris sukyla, kada esame vieni. Laikas suprasti, jog šis jausmas mumyse ne veltui.

Kiekvienas mūsų nori gyventi prasmingai. Kiekvienam iš mūsų rūpi didesni dalykai nei ‘dabartiniai mes’. Mes norime tapti geresni, mes norime pasaulį paversti geresniu, tačiau kiti mums sako, jog tai neįmanoma ir kažkur paauglystėje mes iškeičiame tą svajonę, tačiau į ką? Daugelis bando gyventi saugius gyvenimus, kurie neverčia keistis. Kuriuose mes daugeliu dalykų nepatenkinti, tačiau ne tiek, jog kažką dėl to darytumėte. Mes nuslopiname ugnį, kuri nori, jog mes veiktumėm, gyventumėm, keistumėm ir keistume. Ta ugnis – tai mūsų giliausias nepasitenkinimas.

Mes visi turime eilę dalykų, kuriais esame nepatenkinti, tačiau kiekviename mūsų yra tas vienas dalykas – su kuriuo mes negalime susitaikyti. Tai ugnis, kuri rusena ir laukia progos išsiveržti. Šis nepasitenkinimas – tai mūsų aistra. Tai priežastis, kodėl mes čia esame ir tai didžiulis galios šaltinis, kuris priverčia veikti. Ši ugnis mums suteikia drąsos, kada bijome, leidžia rizikuoti, kada norisi išvengti nepatogumų, suteikia jėgų, kada jaučiamės praradę viltį. Be šios ugnies neįmanoma pasiekti didelių ir prasmingų pokyčių. Deja daugelis mūsų laikome tą ugnį rusenančią ir niekada jai nesuteikiame pakankamai dėmesio, jog ji įsipliekstų.

Pradėkite maitinti šią ugnį. Išdrįskite pažiūrėti į savo svarbiausią nepasitenkinimą ir leiskite sau šiek tiek išprotėti. Pradėkite gyventi! Nelaukite tobulos progos. Supraskite kas jums iš tiesų rūpi ir neignoruokite to. Leiskite tam maitinti jus. Ši ugnis čia – ne veltui. Pradėkite daugiau galvoti apie tai, kas jumyse sukelia nepasitenkinimo ugnį. Paskaitykite apie tai knygą, pažiūrėkite dokumentinį, kalbėkite ir domėkitės apie tai, kol tai Taps Jūs. Leiskite šiai ugniai jus užvaldyti ir ji nuneš jus į didžiausias aukštumas ir sunkiausias vietas.

Be šios ugnies jūs visą likusį gyvenimą lauksite tobulos progos. Galvosite, jog kažkas ne taip, bet niekada nepradėsite gyventi. Pažindami šią aistrą jūs ne tik suprasite ką norite veikti iš tiesų, bet taip pat įgausite jėgų, kurios prieinamos tiems, kurie išdrįsta eiti šiuo keliu. Šis kelias nėra lengvas, jis nėra trumpas, tačiau jeigu mes neiname juo, kodėl mes iš vis gyvename?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite