Angle down Atgal

Kaip vaikų patalynė gali prisidėti prie kokybiško mažųjų miego? Kas svarbu ir į ką verta atkreipti dėmesį

Kokybiškas ir turiningas miegas yra ypatingai svarbus tiek patiems mažiausiems, tiek ir ūgtelėjusiems. Ir turbūt daugelis tėvelių pritariamai linktelėtų, jog pasirūpinti efektyviu vaiko poilsiu yra viena iš svarbiausių ir nepaprasčiausių užduočių. Juk kūdikio miegas yra neįtikėtinai svarbus - praleisdami didžiąją laiko dalį sapnų pasaulyje mūsų mažieji auga ir vystosi. Tad kokybiško miego misijai ruoškitės iš anksto – išsirinkite tinkamą patalynę, kad kūdikis namuose miegotų ramiai. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Švelnumas

Vaikų patalynė dažniausiai gaminama iš medvilnės, nes būtent šio natūralaus pluošto medžiagos yra ypatingai švelnios ir nedirgina jautrios ir plonos kūdikių odelės. Švelnus audinys ramina, nuteikia poilsiui, atpalaiduoja ir padeda užmigti. Medvilnė taip pat pasižymi ir kitomis naudingomis savybėmis – ji gerai praleidžia orą, tad leidžia odai kvėpuoti nakties metu. Oro pralaidumas užtikrina optimalią kūno temperatūrą, vaikas neprakaituoja, o miegas rečiau pertraukiamas prabudimų. 100% medvilnės patalynė puikiai sugeria drėgmę, nesielektrina ir nealergizuoja. Taip pat – medvilnės tarnavimo laikas yra ganėtinai ilgas, ją drąsiai galima skalbti skalbimo mašinoje ir nesijaudinti dėl pakitusių medžiagos savybių ar išvaizdos. Net po daugelio skalbimų patalynė išliks švelni ir graži. Na, žinoma, tik pasirinkite tinkamą temperatūrą ir nesumaišykite sniego baltumo patalynės su spalvotais audiniais!

Saugumas

Svarbiausia pasirinkti tokias medžiagas, kurios būtų saugios jūsų mažylio sveikatai. Jei jūsų vaikas turi problemų su alergijomis, rinkitės tik iš natūralių audinių pagamintus patalynės komplektus. Dažnai, siekdami sutaupyti, tiesiame ranką link pigesnio varianto parduotuvės lentynoje, o šis, tikėtina, sudėtyje turės kitų, mažiau kokybiškų ar sintetinių medžiagų ir priemaišų. Tad ypatingai atidžiai skaitykite informacinius lapelius apie patalynės sudėtį ir pasirinkite tik tą patalynę, kurios sudėtyje yra 100% natūralūs pluoštai. Dėl natūralių pluoštų antibakterinių savybių galite būti ramūs, tokia patalynė nealergizuos, joje nesikaups dulkių erkutės. Saugumui užtikrinti patalynę reikėtų skalbti aukštesnėje temperatūroje bei naudoti dezinfekuojančias skalbimo priemones, taip žus visos patalynėje susikaupusios bakterijos.

Estetika

Vaikų patalynės komplektai gali būti itin neutralių raštų , arba priešingai – tarsi pasakų pasaulio scenos uždanga, už kurios slepiasi mėgstamiausi animaciniai personažai, įspūdingi laukiniai gyvūnai, spalvoti raštai ar geometrinės figūros. Dažniausiai patiems mažiausiems reikėtų parinkti švelnesnių spalvų patalynę. Tam puikiai tiks balta, gelsva, žydra, švelniai purpurinė ir kitos pastelinės spalvos. Taip paklota mažylio lovelė padės nurimti prieš miegą, nedirgins pasąmonės. Na, o kiek paūgėjus, vaikų patalynė gali virsti animaciniais herojais, dinozaurais ar sparnais plevenančiais ir į sapnų karalystę lydinčiais drugeliais. Tai apdairus manevras siekiant sukurti vaikui jaukią, artimą aplinką, o kartu ir motyvacija taip dažnai nenorimam, bet labai svarbiam pietų miegui. Kai kurie renkasi net edukacinio pobūdžio patalynę – su skaičiais ar raidėmis. Patalynė turėtų derėti su vaikų kambario interjeru. Jei kambarys ir taip pilnas spalvų, raštų ir žaismo, geriau derės šiek tiek paprastesnio dizaino patalynė. Galima rinktis ir vienspalvę ar neutraliai šviesią, o taip pat – patalynę derinti prie kambario kolorito. Jeigu vaiko kambaryje dominuoja žydra spalva, parinkę keliais tonais tamsesnę mėlyno atspalvio patalynę sukursite puikų interjero akcentą.

Geriausia pasirūpinti patalynės komplektu iš anksto, kad naujieji šeimos nariai turėtų jaukią, šiltą, saugią ir minkštą lovelę, paruoštą jų pirmiesiems sapnams ir poilsiui. Ramus vaiko miegas leis pasidžiaugti nuotykių ir pirmųjų patyrimų kupinomis dienomis.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite