Angle down Atgal

Kaip užtikrinti auto akumuliatoriaus kokybę? Ekspertų patarimai

Transporto priemones sudaro labai daug dalių, elementų, kurios garantuoja, kad tiek ilgi, tiek trumpi atstumai bet kokiomis oro sąlygomis padės Jums pasiekti tikslą, juolab, mašina negesta, kai labiausiai to nesinori. Žinoma, vienos dalys yra lepesnės nei kitos, taip pat, vienoms reikia skirti daugiau dėmesio nei kitoms.

Jeigu norite, kad transporto priemonės širdis, tai yra akumuliatorius, tarnautų jums kuo ilgiau – siūlome pasinaudoti keliais paprastai patarimais, kuriais dalinasi akumai.lt vadybininkai.

Trumpų važinėjimo problemos

Daugelis galvoja, kad mašinos dalys dėvisi tada, kai transporto priemonė yra aktyviai eksploatuojama. Žinoma, dalinai tai yra tiesa, tačiau neigiamą įtaką daro ir mašinos nenaudojimas, ypač trumpų atstumų važinėjimas kasdien. „Važiuojant labai trumpus atstumus akumuliatorius nespėja iki gali įsikrauti dėl to jis išsikrauna dažniau, galiausiai, greičiau dėvisi ir taip trumpėja jo tarnavimo laiko tarpas“, – pasakoja specialistas.

Elektrinių prietaisų gausa

Prie trumpesnio mašinos akumuliatoriaus tarnavimo taip pat prisideda ir elektronika, kuri yra labai įvairi ir dažnai skirta ne kaip būtinybė, tačiau kaip komforto sąlyga. Žinoma, norisi važiuoti patogiai, tad ne tik kondicionierius, tačiau ir šaldytuvas bagažinėje daugeliui vairuotojų yra reikalingi. Tokiu atveju reikia suprasti, kad didesnės elektros energijos sąnaudos eikvoja Jūsų akumuliatorius. Juos ne tik dažniau tenka įkrauti, tačiau ir keisti naujais.

„Įprastai akumuliatoriai turi būti keičiami kas 6-erius metus. Didelis elektronikos kiekis dažniausiai priverčia keisti dažniau, net perpus trumpesnį laikotarpį, tai yra, kas trejus metus“, – stebina vadybininkas.

Visgi, elektronika yra tam, kad gerintų kelionių kokybę, tad šiuo atveju per daug taupyti tikrai neverta.

Minimalizuota apkrova

Specialistas pastebi, kad akumuliatoriai tarnauja kur kas ilgiau minimalizavus jų apkrovą: „Pirmiausia reikia nuspausti sankabos pedalą prieš užvedant mašiną. Tai yra vienas svarbiausių dalykų, kurį būtina atlikti vairuojant automobilį tiek su mechanine, tiek su automatine pavarų dėže. Užvesite paprastai ir tuo pačiu neigiama įtaka, tai yra apkrova, Jūsų mašinai bus mažesnė“.

Kokybės pasirinkimas

Pradėjus ieškoti akumuliatorių galima pamatyti, kad jų pasiūla rinkoje yra labai plati. Rasite tiek labai pigius, kurie vadinami pačiais geriausiais, tiek kiek brangesnius, kurių gamintojo vardas dažniausiai siejamas su kokybe, tačiau patys kūrėjai neinvestuoja į reklamą, kadangi geriausiai patikimumą užtikrina klientų komentarai. Žinoma, geriau sumokėti daugiau. Venkite kiniškų gaminių, kurie pasiekia mūsų šalį ne per gerus ir patikimus tiekėjus, tačiau per nelegaliai savo prekes siūlančius pardavėjus. Jie ne tik neteikia garantijų, tačiau pardavę prekes labai dažnai dingsta.

Nedėvėkite mašinos

Jeigu transporto priemonės akumuliatorius išsikrovė – siūlome nebandyti dar ir dar kartą bandyti užvesti mašinos tikintis, kad ji stebuklingai pradės važiuoti. Deja, taip nebus, tad neeikvokite jos ir netrumpinkite ne tik akumuliatoriaus, tačiau ir visos transporto priemonės kokybės bandydami atlikti tai, kas yra neįmanoma.

„Nepamirškite, kad naudinga reguliariai tikrinti ir sistemas, kurios veikia kartu su akumuliatoriaus pagalba. Tai ir generatorius, žinoma, užvedimo sistema. Visa tai – ilgai tarnaujančio akumuliatoriaus garantija“, – patirtimi dalijasi akumai.lt vadybininkas.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite