Angle down Atgal

Kaip užmigti karštą vasaros naktį?

Karštomis vasaros naktimis yra sunku užmigti, ypač jei miegamojo nevėsina kondicionierius. Nepailsėję naktį jaučiamės irzlūs ir išsiblaškę. Lengviau atsikvepiame tik tada, kai naktys tampa vėsesnės. Ką daryti, kad grįžus karščiams pavyktų pailsėti?

Pasinaudokite šaldikliu

Prieš miegą pusvalandžiui ar valandai šaldiklyje palikite antklodę, ją įdėję į plastikinį maišelį. Nors tai vėsumos visą naktį neišlaikys, bet užtikrins atokvėpį nuo karščio miego pradžioje.

Pripildykite pūslę ledinio vandens

Vasarą ledinio vandens pripildyta ir šaldiklyje palaikyta pūslė – puikus atvėsinimo būdas. Galite atvėsinti ne tik lovą ir patalynę, bet ir kūną. Jeigu pašonėje neištveriate ledinės pūslės, ja pašaldykite kojas.


 

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Sudrėkinkite paklodę

Nilo gyventojai žinojo, kaip teisingai miegoti. „Egiptiečio metodas“ – sudrėkinkite rankšluostį šaltame vandenyje ir juo užsiklokite. Kūną atvėsins maloni vėsuma. Po savimi galite pasidėti sausą rankšluostį, jei nenorite sušlapinti patalynės.

Dėkite ledo kompresus

Pabandykite ant riešuose, kakle, kirkšnyse ir kulkšnyse esančių pulso taškų uždėti ledo arba šaltą kompresą. Jis gelbsti norint greitai atvėsti.

Pixabay.com nuotr.
Pixabay.com nuotr.

Miegas ant grindų

Karštas oras kyla viršun, o šaltas – leidžiasi žemyn. Perkelkite lovos čiužinį ant grindų ar įsigykite pripučiamą čiužinį – ant grindų miegosite daug vėsiau.

Šaltas dušas

Kad gerai išsimiegotumėte karštą naktį, kūno temperatūrą patariama sumažinti puse laipsnio nuo normalios temperatūros. Tai padaryti galite nusiprausę po drungna vandens srove. Nepiknaudžiaukite vandens temperatūra, kad per šaltas vanduo jūsų neatgaivintų ir miegoti nenueitumėte žvalūs.

Unsplash.coom nuotr.
Unsplash.coom nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite