REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Balandžio 6 d. 14:19

Kaip užauginti meilę savo kraštui

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


33788

Trečiadienį, balandžio 4 d., mokytojai, neformaliojo švietimo teikėjai, kultūros centrų, bibliotekų darbuotojai ir kitų sričių darbuotojai, kuriems yra artima, svarbi, įdomi, reikšminga lietuvių etninė kultūra ir tautinio tapatumo ugdymas, rinkosi Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre dalyvauti metodinėje konferencijoje „Etninės kultūros bei tautinio tapatumo ugdymas ir sklaida XXI a. – kodėl tai svarbu?“

1522924033-84523.jpg

Konferencijos tikslas – remiantis Lietuvos etninės kultūros tyrinėtojų, pedagogų, neformaliojo švietimo teikėjų ir kt. sričių specialistų bei praktikų sukaupta patirtimi, aktualinti etninės kultūros bei tautinio tapatumo ugdymo turinį, formas ir sklaidą. Konferenciją organizavo Jurbarko švietimo centras ir Seredžiaus mokyklos pedagogų kolektyvas.

Pirmąjį pranešimą apie senuosius lietuvių papročius globalėjančiame pasaulyje perskaitė Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, etnologas Libertas Klimka. „Etninės kultūros pamokos mokykloje – didesnė galimybė pažinti savąjį kraštą“. Taip vadinosi Seredžiaus S. Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro etninės kultūros mokytojos metodininkės Margaritos Baršauskienės pranešimas.

Raudonės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elena Elzbergienė kalbėjo apie tapatybės raišką jauno žmogaus pasaulyje per lietuvių kalbos pamokas. Raseinių r. Ariogalos gimnazijos, Jurbarko r. Juodaičių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas metodininkas Andrius Bautronis savo pranešimą skyrė patriotiškumo ugdymui.

Kauno I-os muzikos mokyklos etninės muzikos mokytoja ekspertė, folkloro ansamblio „Žaisa“ vadovė Giedrė Ramunė Pečiulienė kalbėjo apie dainos mūsų gyvenime. Ir ne tik kalbėjo, bet pakvietė visus kartu padainuoti lietuvių liaudies dainą.

„Kaip šeimoje užauginti meilę savo kraštui?“. Tokį pranešimą su įdomiais pasvarstymais ir pasiūlymais perskaitė Kauno technologijos universiteto soc. mokslų dr., penkių vaikų mama Asta Žilinskė, su šeima gyvenanti Seredžiuje.

Apie lietuviškųjų vertybių išsaugojimą užsienio lietuvių šeimose kalbėjo Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Dambrauskienė ir technologijų mokytoja ekspertė Edita Juozėnienė. Pasaulio Lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininko pavaduotojas, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas neformaliam ugdymui, etnokultūros mokytojas Rolandas Žalnierius pasakojo apie PLB ir svarstė kodėl pasaulio lietuviui svarbus etninės kultūros ugdymas. Po konferencijos buvo diskutuota, kas turi didesnės įtakos etninės kultūros ugdymui – mokykla ar šeima.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA