REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Liepos 19 d. 06:30

Kaip tapti profesionalu bet kurioje srityje

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


91058

Profesinė savirealizacija – viena svarbiausių sėkmingo žmogaus gyvenimo dalių. Šiais laikais pagal tai, koks asmuo yra sėkmingas profesiniu atžvilgiu, visuomenė sprendžia apie jo asmenybę, ar žmogus vertas pasitikėjimo, ar turi tokių tinkamų savybių, kad su juo būtų galima turėti reikalų.

Deja, ne visi žmonės pasirenka patinkančią veiklos sritį, o paskui nuoširdžiai stebisi, kad karjeros išplėtoti nepavyksta. Kad tai pavyktų, reikia tapti tikru savo srities profesionalu, specialistu, į kurį kreiptųsi ir klientai, ir kolegos, ir partneriai. O tam neužtenka paprasčiausiai vykdyti savo pareigų pagal protokolą ar susitarimus. Reikalingi ir kiti sugebėjimai bei sąlygos.

1. Aistra

Neįmanoma pasiekti sėkmės ir kopti karjeros laiptais, jeigu jūs nemėgstate savo veiklos, einate į darbą tik todėl, kad turėtumėte lėšų pragyvenimui. Taip jūs visam laikui įstrigsite vidutiniškame ar pakenčiamame lygyje.

Kad augtumėte savo darbe, jį reikia nuoširdžiai ir aistringai mėgti. Užduotys turi jus vilioti. Į darbą turite eiti su džiaugsmu ir įkvėpimu dėl jūsų laukiančios įdomios dienos. Tai toks nusiteikimas, kuris taps jūsų spartaus profesinio augimo impulsu.

2. Susikoncentravimas į tikslą

Panagrinėkite, kiek laiko per darbo dieną jūs blaškotės, skirdami dėmesio pašaliniams dalykams, pavyzdžiui, vaizdo klipų internete žiūrėjimui. Tai atrodo nekaltas atotrūkis nuo pagrindinės užduoties, tačiau jis išvargina smegenis, kurioms tenka vykdyti kelias užduotis vienu metu. Daug energijos iššvaistoma tuščiai, o suplanuotas darbas lieka neužbaigtas arba atliktas atsainiai, nepakankamai kokybiškai. Todėl pasistenkite kontroliuoti savo įpročius darbo metu.

3. Lyginimo nauda

Lyginti save su kitais tos pačios srities darbuotojais būtina, jei norite tapti profesionalu. Kiekvienas žmogus turi savo atspirties tašką, yra sukaupęs patirties, kurios kiti nepakartos. Be to, lyginimas gali būti motyvuojanti jėga, jeigu lyginsite save ir savo rezultatus su savimi ankstesniu. Galima įsivesti taisyklę palyginti save dabartinį su savimi prieš mėnesį ar tris. Analizuokite ir darykite išvadas, kaip toli jūs pažengėte pasirinkta kryptimi. Tai padės jums suprasti, ar jūs vystotės, ar trypčiojate vietoje.

4. Laikas

Noras rimtai išaugti profesinėje srityje per savaitę ar mėnesį vienareikšmiškai bus nerealus. Todėl reikia kelti sau įgyvendinamas užduotis ir nereikalauti iš savęs to, kas apskritai neįmanoma. Duokite sau laiko įgyti, įtvirtinti ir nušlifuoti naujus įgūdžius bei žinias praktiškai. Žmogui tam vidutiniškai reikia sugaišti 10 tūkst. valandų. Įsigilinkite į šį skaičių ir būkite kantrūs bei atlaidūs sau.

5. Mokymasis

Net jeigu jūs turite aukštąjį išsilavinimą ar kelis, tai dar nereiškia, kad mokytis jums nebėra ko. Bet kokioje veiklos sferoje vyksta permainos. Tikram specialistui reikia žengti koja kojon su laiku. Todėl neatsisakykite galimybės kelti savo kvalifikacijos kursuose, seminaruose ar savarankiškai skaitant specialią literatūrą.

6. Užsispyrimas

Nesėkmės tobulėjimo kelyje bet kurioje srityje būna neišvengiamos, tačiau sėkmę nulems jūsų nuoseklumas ir užsispyrimas. Perženkite nesėkmes ir traukite toliau, neleiskite joms jūsų nugalėti. Žiūrėkite į jas kaip į kliūtis, kurios tik sustiprina jūsų dvasią.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA