REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Gegužės 20 d. 09:30

Kaip sustiprinti imunitetą? 5 paprasti patarimai

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


131131

Stiprus imunitetas – puikios sveikatos pagrindas. Tad, norėdami išvengti pavojingų ligų, visų pirma turite stiprinti savo imuninę sistemą. Tačiau tam, kad suprastumėte, kada jau reikia imtis veiksmų, svarbu žinoti, kokius signalus organizmas siunčia imunitetui išsekus:

  • jaučiatės pavargę, išsekę, vangūs net ir tomis dienomis, kuriomis didžiąją dalį laiko skiriate poilsiui;

  • esate išsiblaškę, sunku susikaupti;

  • kenčiate nuo nemigos;

  • dažnai sergate peršalimo ligomis, lūpų pūsleline ir kt.

Tad kaip padidinti imuninės sistemos atsparumą ligoms?

1. Streso valdymas ir miegas

Bene labiausiai imuninę sistemą neigiamai veikia stresas, lėtinis nuovargis ir miego trūkumas. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad dėl streso daromos neigiamos įtakos kinta žarnyno bakterijų balansas. Tuo pačiu sutrinka ir imuniteto reguliacinės funkcijos.

Mažai miegant taip pat sutrikdoma ar visai sustabdoma antinksčių hormonų veikla, sumažėja citotoksinių limfocitų, dar vadinamų „ląstelėmis žudikėmis“, tad imunitetas nusilpsta. Jei norite išvengti šių padarinių, per parą turėtumėte miegoti ne trumpiau nei 7 val.

2. Buvimas lauke, judėjimas

Jei tik įmanoma, kasdien apie valandą reikėtų pabūti gryname ore. Tačiau vien tik sėdėti ant suoliuko neužtenka: mankštinkitės, bėgiokite, propaguokite greitąjį ėjimą ar važinėkite dviračiu. Tiesiog raskite veiklų, teikiančių malonumą. Naudinga pasivaikščioti prie jūros ar miške.

incredible-balance-yoga-posing-1.jpg

Taip pat kuo dažniau vėdinkite patalpas. Daugelis virusų plinta oro lašiniu būdu, o vėdindami patalpas galite sumažinti užsikrėtimo tikimybę. Taip pat miegokite bent šiek tiek pravėrę langą.

3. Grūdinimasis

Dar viena puiki priemonė imunitetui stiprinti – grūdinimasis. Patogiausia rinktis kontrastines maudynes, t. y. praustis šiltu vandeniu, temperatūrą palaipsniui mažinant iki 24–25 °C. Jei šaltu vandeniu apsiliejate tik atskiras kūno dalis, pavyzdžiui, kojas, vanduo gali būti ir dar šaltesnis.

Grūdinimasis duos apčiuopiamos naudos, jei procedūras atliksite visus metus be pertraukų, procedūrų trukmę didinsite palaipsniui ir apskritai būsite įgiję pakankamai žinių apie šią imuniteto stiprinimo priemonę.

4. Tinkama mityba

Imuninei sistemai kenkia nevisavertė ir chaotiška mityba. Reikėtų rinktis neperdirbtą, nekaloringą, baltyminį bei augalinį maistą. Natūralios medžiagos, esančios vaisiuose, daržovėse, kokybiškoje mėsoje, žuvyje ir kituose sveikuose produktuose, yra lengvai įsisavinamos.

veggies-on-a-wooden-cutting-board-ready-to-be-grilled.jpg

Norint sustiprinti imunitetą patariama valgyti daugiau obuolių, juodųjų serbentų, spanguolių, jūros kopūstų. Rekomenduojama į kasdienį racioną įtraukti imunitetą stiprinančių vaistažolių, jų ekstraktų ir kitų augalinių medžiagų. Teigiamą poveikį imunitetui daro ežiuolė, erškėčių vaisiai, imbierų šaknys, ženšenis, alavijai, grūdai, kuriuose yra beta gliukanų ir kt.

Beta gliukanų efektyvumas yra tirtas daugiau nei 80 klinikinių tyrimų. Plačiai aprašomi jų teigiami, imunitetą stimuliuojantys poveikiai. Beta gliukanas aptinkamas avižose ir perlinėse kruopose, kiek mažiau jo yra kviečiuose, rugiuose bei sorų kruopose.

5. Maisto papildai imunitetui: kuriuos rinktis?

Maisto papildai imunitetui – vienas paprasčiausių būdų greitai sustiprinti organizmą. Tiesa, yra papildomų sąlygų: jei organizmą nuolat alinsime, vargu, ar maisto papildai bus veiksmingi. Be to, maisto papildus reikia vartoti atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas, nuosekliai, ilgesnį laiką.

Plačiausiai imunitetui stiprinti vartojami vitaminai C, D, mikroelementai cinkas ir selenas. Magnis ir kalis taip pat svarbūs imuninei sistemai. Magnis ne tik mažina raumenų skausmus, bet ir turi imuninę sistemą stiprinantį poveikį. Magnis padeda apsaugoti DNR nuo oksidacinio pažeidimo ir yra svarbus reguliuojant apoptozę (programuotą ląstelių mirtį). Jei organizme kalio kiekis pakankamas, imuninė sistema daug lengviau įveikia uždegimus.

Verta atkreipti dėmesį, kad lietuviai valgo mažai žuvies, o dirbtinai augintų žuvų produkcijoje nėra pakankamai vertingų medžiagų. Todėl omega 3 atsargas geriausiai papildyti padės žuvų taukai. Juos rekomenduojama vartoti bet kuriuo metų laiku.

Daugiau patarimų, kaip stiprinti imunitetą, rasite šiame straipsnyje: https://www.aconitum.lt/lt/blog/saugomes-virusu-pavasari-vitaminai-ir-kiti-stipraus-imuniteto-draugai-n2

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA