Kaip siųsti siuntas, kad šios gavėjus pasiektų nepažeistos?

Vilnius
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ar kada nors yra tekę pajusti nemalonų jausmą, kai atidarius siuntą paaiškėja, kad jame esantis daiktas yra apgadintas? Dėl ko tai dažniausiai nutinka ir ką daryti, kad siunta gavėją pasiektų nepažeista?

„Nors tokių situacijų pasitaiko gana retai, prieš siunčiant siuntą itin svarbu paskaityti siuntos pakavimo taisykles, kurias nurodo siuntų pristatymo bendrovės. Jose nurodytos rekomendacijos, kaip siųsti, kad siuntos išliktų sveikos, mat dažniausiai būtent dėl netinkamo pakavimo siuntos yra pažeidžiamos“, – pastebi „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Taigi į ką svarbiausia atsižvelgti pakuojant siuntas?

Įpakavimas. Pakuojant siuntą, svarbu pasirūpinti tinkamu įpakavimu. Apsaugoti siuntinį puikiai padeda gofruoto kartono dėžės, speciali pakavimo plėvelė, vokai su oro apsauga, siuntą užpildantis ir daiktus nuo sudužimo apsaugantis birus putų polistirenas, vata, medžio drožlės ir pan.

„Kad kartotinė dėžė išlaikytų viduje esantį turinį ir kitų siuntų slėgį bei neatsidarytų, gelbsti pats paprasčiausias metodas – ją būtina per visą apimtį apklijuoti lipnia juosta. Tą patariama padaryti mažiausiai trijose vietose. Taip pat pageidaujama, kad būtų naudojamos naujos kartotinės dėžės – jos yra tvirtesnės už anksčiau naudotas ir gali išlaikyti nurodytą svorį“, – sako G. Bilevičius.

Jis pastebi, kad gamyklinė prekės pakuotė labai dažnai yra netinkama transportavimui, todėl tokią siuntą reikia supakuoti, įdėti į papildomą dėžę.

„Dėl netinkamo pakavimo pasitaiko tokių atvejų, kuriuos juokais vadiname „siuntų kanibalizavimu“: kai netinkamai supakuota siunta atsidaro ir į ją transportavimo metu įkrenta kita, mažesnė siunta. Tokiu atveju, gali nutikti taip, jog gavėjas gautų ne tik savo siuntą, bet ir dar vieną, svetimą, viduje. Norint to išvengti įsitikinkite, kad jūsų siunta tikrai gerai uždaryta“, – šypsodamasis pasakoja G. Bilevičius.

Tvarkinga forma. Pastebima, kad prekės ar daiktai (ar jų dalys) negali išsikišti iš pakuotės, nes siuntas kraunant į transporto priemonę ar rūšiuojant siuntų paskirstymo terminale išsikišusios dalys gali būti sugadintos ar apgadinti kitas siuntas.

Dėmesys dūžtantiems daiktams. Trapūs ar dūžtantys daiktai turėtų būti pakuojami kiekvienas atskirai taip, kad jie nesiliestų vienas prie kito bei neliestų nei vieno iš pakuotės šonų.

„Papildomai apsaugoti pakuotės turinį padeda specialios etiketės su užrašu „Dūžta“ / „Dūžtantis“ ir tokios, kurios nurodo, kur yra siuntinio viršus – tai atkreips papildomą kurjerių dėmesį rūšiuojant ar pakraunant siuntas. Rekomenduojama tokias etiketes užklijuoti keliose matomose pakuotės vietose“, – pataria G. Bilevičius.

Reagavimas laiku. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad pastebėjus, jog siuntinio pakuotė ir / ar jos turinys yra apgadintas, šį faktą fiksuoti būtina siuntos gavimo metu. Kreipiantis vėliau tampa sunku nustatyti tikrąją priežastį“, – sako G. Bilevičius.

Gavėjas turi apžiūrėti siuntos pakuotes siuntos priėmimo metu, dalyvaujant kurjeriui. Pastebėjęs pakuotės pažeidimus, gavėjas kartu su kurjeriu turi užpildyti pakuotės pažeidimo aktą.