REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Balandžio 13 d. 09:32

Kaip prisijaukinti savo (pa)sąmonę ir paversti ją geriausia bičiule?

Panevėžys

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


212574

Vis daugiau išgirstame kalbant apie būtinybę rūpintis savo psichologine ir emocine sveikata. Vis dažniau išgirstame žodžius meditacija ir kvėpavimas, perskaitome ne vieną patarimą kaip padėti sau pasijusti geriau, ramiau, stabiliau. Tiesa, dažnai pritrūkstame motyvacijos ir laiko, neretai susigyvename su mus kamuojančiu stresu ir priimame jį kaip natūralią kasdienybę. Tačiau ilgalaikis stresas turi tiesioginės neigiamos įtakos mūsų sveikatai, todėl privalu laiku užkirsti jam kelią.

Nuo ko pradėti?

Tai – vienas dažniausių klausimų, kuriuos užduodame patys sau. Pirmiausia, pasveikinkime ir padėkokime sau už ryžtą ir norą pradėti gyventi sveikiau, atrasti stabilumą ir vidinę ramybę. Visada sunkiausia pradėti, tačiau atradus jums tinkančią rutiną, ėmus justi gerėjančią savijautą, keliauti tikslo link yra daug paprasčiau. Vienas iš taškų, nuo kurio galite atsispirti – sveikatingumo atostogos ir laikas sau.
 

Kuo ypatingi Lietuvos kurortai?

Kurortų statusas miestams suteikiamas ne šiaip sau. Kurortams priskiriamos tik tos vietos, kuriose plačiai naudojami gamtiniai gydomieji veiksniai – natūralus mineralinis vanduo, durpinis purvas ir sveikatai itin palankus klimatas. Sėkminga jūsų kelionės pradžia gali prasidėti nuo gamtos išbučiuotuose Druskininkų ir Birštono kurortuose įsikūrusios „Eglės sanatorijos“. Tai – tikras ramybės uostas geros savijautos beieškantiems žmonėms. Jau 50 gyvavimo metus skaičiuojanti sanatorija kasdien rūpinasi savo svečių sveikata, padeda atstatyti, sustiprinti ir palaikyti puikią sveikatą. Čia atvykusiems Lietuvos ir užsienio svečiams profesionalūs gydytojai sudaro individualią sveikatinimo programą, į kurią įtraukiamos gydomosios procedūros: natūralaus gydomojo purvo, taip pat natūralaus gydomojo mineralinio vandens, masažo, kineziterapijos, aparatinės fizioterapijos ir relaksacijos procedūros.

sang-bir.jpg

Kuo gali pasitarnauti mūsų sąmonė?

Sanatorijoje mokoma, kad procedūrose privalu pajusti savo buvimą čia ir dabar. Mūsų protas yra itin galingas – jis gali ir susargdinti, ir padėti pasveikti, tad privalu išmokti jį sąmoningai kontroliuoti, mokėti atsipalaiduoti ir įjungti sveikimo mechanizmus. „Eglės sanatorijoje“ vadovaujamasi holistiniu požiūriu, kuris teigia, kad esant negalavimui serga ne tik kuri nors atskira organizmo dalis, o visas kūnas. Kitaip tariant, mūsų kūnas yra nedaloma visuma, todėl gydyti tik simptomus, pasireiškusius konkrečioje vietoje, yra klaidinga. Žmogaus kūnas, protas, elgesys, jausmai ir emocijos yra viena nuo kitos neatsiejamos dalys.

Sanatorijos lobis – gydomosios procedūros

Sanatorijoje visos skiriamos procedūros yra susijusios tarpusavyje, vienos jų stiprina raumenis, kitos atpalaiduoja, teigiamai veikia nervų sistemą, gerina kraujotaką, malšina skausmą, padeda kovoti su nemiga, nerimu ir kitais negalavimais. Viena iš klientams skiriamų procedūrų grupių – relaksacijos procedūros: audiovizualinė relaksacija, binauralinė arba aromaterapijos procedūra.

Tiesa, relaksacijos procedūrų nauda neapčiuopiama ir plika akimi nematoma, tačiau organizme vykstantys procesai kalba patys už save. Pavyzdžiui, audiovizualinės relaksacijos su „Alpha-Stim“ metu yra skatinamas alfa bangų aktyvumas smegenyse, lengviau atsipalaiduojama, mažėja nuovargis ir nerimas. Atlikti tyrimai rodo, kad melatonino (hormono, atsakingo už kokybišką miegą nakties metu) koncentracija jau po vienos procedūros padidėja 25 proc., serotoninas – laimės hormonas – gali padidėti net iki 50 proc., o beta endorfinas (neuropeptidas, turintis savybę nuskausminti ir gerinti savijautą) beveik iki 100 proc. Tai ženkliai padidina galimybę atsikratyti streso sukeltų padarinių mūsų organizmui.

Verta paminėti, kad pagal šiuo metu atliktus mokslinius tyrimus, pastebima, kad daugiau nei 70 proc. liekamųjų reiškinių po persirgimo COVID-19 virusu išlieka ilgiau nei 6 mėn. po ligos, o dažniausiai pasitaikantys reiškiniai yra būtent nerimas ir nemiga.

ds-0917.JPG

Neatsiejama sveikatinimo dalis – turiningas laisvalaikis

Be gydomųjų procedūrų sanatorija stengiasi diegti supratimą apie turiningo laisvalaikio praleidimo svarbą. Čia sanatorijoje vyksta gyvo garso muzikos vakarai, rodomi kino filmai, vyksta bingo žaidimai, viktorinos, galima pasiimti norimą knygą, apžiūrėti kiekvieną mėnesį besikeičiančią žymių Lietuvos dailininkų paveikslų parodą. Taip pat gausu sportinės veiklos – įrengta treniruoklių salė, stalo tenisas, badmintono ir krepšinio aikštelės (Druskininkuose), teniso kortai, galimybė išsinuomoti dviratį arba šiaurietiško ėjimo lazdas. Vaikams įrengtas vaikų žaidimų kambarys, kuriame mažuosius sanatorijos svečius prižiūri auklė, lauke – vaikų žaidimų aikštelė. Aplink sanatoriją tiek Druskininkuose, tiek Birštone gausu pasivaikščiojimui skirtų takelių. Tai – tikri sveikatingumo namai jūsų kūno ir sielos kelionei.

Daugiau informacijos ir rezervacija telefonu +370 313 60 220 arba sanatorija.lt

Remiamas turinys 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA