REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2021 m. Lapkričio 24 d. 09:12

Kaip pasirinkti muilą?

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


195283

Muilas yra ta nepakeičiama priemonė, be kurios sunku įsivaizduoti kasdienybę. Turbūt dėl šios priežasties muilo pasirinkimas rinkoje yra toks platus: nuo saldžiai kvepiančių iki sodrių aromatų, nuo spalvotų iki neutralių spalvų. Dalinamės patirtimi ir žiniomis, kaip nepasimesti gausoje ir atsirinkti tinkamus produktus odos puoselėjimui.

Skystas ar kietas muilas?

Viešose vietose rekomenduojama naudotis skystu muilu, nes nuo gabalinio muilo galima užsikrėsti įvairiais virusais ir mikroorganizmais, ką puikiai išmokome susidūrę su COVID-19. Kietą muilą reikėtų naudoti tik šeimos ūkyje, to nereikėtų pamiršti nuėjus į svečius. Taip pat svarbu svečiuose ar viešose vietose naudotis vienkartiniais rankšluosčiais.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis?

Rūpestingai paruošta muilo substancija, kurioje sudera augalų ekstraktai, vitaminai, antioksidantai ir kitos naudingos medžiagos, skatina atsinaujinimą, gyvybę, augimą. Renkantis muilą nebijokite pasiteirauti, kaip jis yra pagamintas, kaip buvo ruošiama muilo bazė. Pasitaiko, kad namuose verdamų muilų bazė yra viena ir ta pati, nupirkta iš rinkoje jau esančių gamintojų arba atkeliavusi iš Kinijos. Muilų gamintojai į jau paruoštą muilo bazę įdeda eterinių aliejų, kartais net nesilaikydami saugos reikalavimų jų gerokai padauginant. Labai svarbu laikytis saugos ir atsakingai naudoti eterinius aliejus tiek kremų, tiek muilų gamyboje, nes šių perteklius gali sukelti stiprias alergines reakcijas.

Pažinkite rankomis gaminamo muilo pasaulį

Senovės egiptiečiai purvą nutrindavo alyvuogių aliejumi. Vėliau, netyčia sumaišius alyvuogių aliejų su pelenais, šis pavirto į gabalinį muilą. Alyvuogių aliejus, naudojamas muilo gamybai ne vieną tūkstantį metų, yra puikus muilo pagrindas ir šiandien. Ir ne veltui. Toks muilas yra labai švelnus, ilgai išlaikantis drėgmę ir elastingumą, tinkamas visų tipų odai. Intensyvus drėkinimas itin veiksmingas jautriai, pleiskanojančiai, net varginamai dermatito odai. Alyvuogių aliejuje gausu vitaminų E, A, D, kurie stabdo odos senėjimo procesus bei mažina uždegimus. EVERGETIKON muilo pagrindas yra garsusis alyvuogių aliejus iš Kretos, kuris vertas pasaulinio pripažinimo dėl neišblėstančių auginimo tradicijų bei švarios gamtos.

 

 

alyvuogiu-muilas-evergetikon.jpg

EVERGETIKON istorija prasidėjo nuo muilų gamybos

Prieš 17 metų gimus sūnui, EVERGETIKON kosmetikos kūrėjas, Ioannis nenorėjo prausti vaiko su įprastu muilu. Jis prisiminė, kad jį vaikystėje mama prausdavo kitaip. Nukeliavęs į Kretos kalnus pas senolius, jis surinko senąją receptūrą, ją atgaivino ir sukūrė autentišką alyvuogių aliejaus muilą. Taip ir prasidėjo ilga kelionė į senovės Kretos receptus, siekiant išsaugoti jaunatvišką odos spindesį ir sveikatą natūraliomis priemonėmis.

Kaip gimsta tikras muilas?

EVERGETIKON muilas gaminamas pasitelkus natrio hidroksidą (šarmą) su vandeniu, kurie maišomi su alyvuogių aliejumi (ir kitais, jį papildančiai aliejais) bei įdedant eterinių aliejų. Į tam tikrus muilus dedame ir natūralių bei naudingų dažiklių, pavyzdžiui, molio. Konsistencija supilama į specialias formas, kuriose ji per 24 valandas tampa muilu. Bet ne viskas taip paprasta! Sustingusią masę išimame iš formos, supjaustome atitinkamais gabalėliais ir dedame juos į lentynas. Būtent šiuo momentu prasideda tikrasis veiksmas. Per kitas 6–8 savaites muilas „gyja“: visas šarmas sunaudojamas aliejams suskaidyti į valymo grandines, o vanduo lėtai išgaruoja, paliekant švelnų, tvirtą muilą. Muilą gaminame šaltuoju būdu, jis nėra kaitinamas. Tiesa, šis gaminimo būdas reikalauja daug kantrybės, tačiau tik taip išlieka visos gerosios aliejų ir augalų ekstraktų savybės, labai naudingos odos puoselėjimui. Tikime, kad geriau lėčiau, bet išsaugant tai, kas vertinga.

Vertingi žolelių ekstraktai

Kretos žolelės yra unikalios, jos auga itin derlingoje ir švarioje žemėje. Ramunėlių, rozmarinų, levandų, medetkų ir kitų vertingų žolelių ekstraktai praturtina muilą papildomomis savybėmis odos puoselėjimui: gali padėti esant plaukų slinkimui, pleiskanoms, pigmentacijos mažinimui, odos ligoms ir dar daugiau. Eteriniai aliejai ir kitos botaninės esencijos maloniai kvepia bei efektyviai veikia per kvėpavimo takus. Šių dėka paprasta atsipalaiduoti, nuraminti mintis, gerinti bendrą savijautą. Aromaterapija yra tarsi streso priešnuodis, veikdamas centrinę nervų sistema gerina nuotaiką, mintis, kūno tonusą.

Saugi priemonė visai šeimai

Sintetiniai plovikliai, tokie kaip indų ploviklis, skystas rankų muilas ir šampūnai, labai gerai pašalina riebalus. Tiesa, šiek tiek per gerai, nes jie linkę pašalinti iš odos natūralius riebalus, todėl oda gali išsausėti ir niežtėti. Sintetiniai plovikliai atlieka vieną funkciją, o tuo tarpu natūralus muilas gali gerokai daugiau.

 

Remiamas turinys

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA