Angle down Atgal

Kaip pasimatuoti kraujospūdį, jei namuose neturite matuoklio?

Be abejo, geriausia kraujospūdį pasimatuoti naudojant specialų matuoklį. O kaip jį pasimatuoti, jei dėl tam tikrų priežasčių prietaiso nėra po ranka? Supažindinsime jus su išbandytu metodu, kuris gana tiksliai padės nustatyti, ar jūsų kraujospūdis yra aukštas ar žemas.

Kaip pamatuoti kraujospūdį be matuoklio?

Jei neturite specialaus prietaiso po ranka, tačiau jaučiatės prastai, galite gana tiksliai nustatyti, ar jūsų kraujospūdis aukštas ar žemas tiesiog pajutę pulsą. Ši procedūra užtruks trumpiau nei minutę! Atsisėskite į jums patogią sėdėjimo padėtį (pageidautina su atrama ant kėdės atlošo) ir pastebėkite savo pulsą. Lengviausias būdas jį pajusti yra riešo srityje. Tada spauskite arteriją, kol pulsacija sustos: kuo daugiau pastangų turėsite įdėti, tuo didesnis spaudimas!

Kaip interpretuoti rezultatus?

Įvertinkite kraujospūdžio lygį, atkreipdami dėmesį į pulsą, užspaudus arteriją. Jei pulsas yra tankus ir stiprus, greičiausiai jums padidėjęs kraujospūdis. Jei pulsacija sustoja po nedidelio arterijos paspaudimo, kraujospūdis smarkiai sumažėjęs.

Jei neturėsite matuoklio po ranka, dabar žinosite, kaip pasimatuoti kraujospūdį ir be jo. Šis metodas padės suprasti, kas vyksta su jūsų kūnu, tik nepamirškite kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją!

https://www.zinoti.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite