Angle down Atgal

Kaip nuspręsti ar sofa verta atnaujinimo?

Atnaujinę sofą, o ne ją pakeisdami į naują, galbūt sutaupysite pinigų, tačiau išlaidos paprastai nėra svarbiausias tokio sprendimo elementas. Samdyti gerą baldininką kartais gali būti beveik tiek pat brangu, kaip pirkti naują baldą, todėl dalykai, dėl kurių darbas yra vertas, yra asmeniškesni – pavyzdžiui, sofos sentimentalumas, tinkamumas jūsų vietai ir antikvarinė kokybė.

Tačiau ši įžanga nereiškia, jog baldų atnaujinimas ar baldų aptraukimas kaina prilygsta naujam baldui. Taip nėra, arba bent jau dažniausiai nėra. Žinoma, antikvarinių, ganėtinai pažeistų baldų restauravimas gali išties kainuoti, bet įprastai atnaujinimas laikomas pakankamai ekonomišku pasirinkimu.

Minkštų baldų aptraukimas nauju audiniu neleidžia baldui patekti į sąvartyną, todėl tai yra ekologiška ir zero waste. Tačiau jei sofa iš pat pradžių buvo pigi ir nekokybiška, tuomet jos atnaujinimas tikriausiai yra netinkamas pinigų panaudojimas.

Patikrinkite baldo amžių

Nustatykite, ar sofa yra senesnė nei 10 metų. Jei ketinate seną įsigyti baldą sendaikčių turguje ar iš naudotų baldų parduotuvės, pasiteiraukite pardavėjo apie baldo istoriją. Per pastaruosius 10 metų pagaminti baldai (ypač masinės gamybos) paprastai nėra pakankamai tvirti ir jų nelabai pavyks pavadinti ilgaamžiais. Tad tokio baldo neapsimoka pervilkti nauju audiniu.

Tačiau senesni gaminiai dažnai yra geresnės kokybės. Atkreipkite dėmesį, jei baldas buvo naudojamas daugiau nei 15 metų ir audinys dar nesuyra struktūriškai, tai taip pat yra geras ženklas. Tokią sofą verta aptraukti nauju audiniu ir mėgautis kaip nauja.

Patikrinkite ar sofa yra tvirta

Būkite kritiški ir priekabūs. Pakratykite sofą už kiekvienos kampo ir nugarinės dalies. Patikrinkite, ar baldas nesvyruoja, ar nesiūbuoja, ar jaučiasi netvirtai. Jei taip, tai tikriausiai nėra pakankamai gera sofa, kad ją būtų galima aptraukti ir naudoti kaip naują. Jei sofa jaučiasi tvirta ir gerai pagaminta, tai gali būti ženklas, jog ją verta patikėti baldininkams ir atnaujinti.

Patikrinkite rėmą

Kad sofą būtų verta aptraukti nauju audiniu, rėmas turėtų būti pagamintas iš kietmedžio su santykinai nedaug mazgų, o sujungimai turėtų būti tvirtinami kaiščiais ir klijais, o ne segtukais. Jei nesate tikri, ar rėmas yra kietmedis, nuimkite visas pagalves ir pabandykite pakelti sofą. Jei baldas jaučiasi sunkus dėl savo dydžio, tai greičiausiai bus aukštos kokybės; jei mediena jaučiasi lengva, mediena tikriausiai nėra pakankamai tvirta – tokio baldo atnaujinti neverta.

Suspauskite sofos paminkštinimus

Paspauskite pagalvėles ir paspauskite paminkštintus ranktūrius bei atlošą. Jei jie jaučiasi minkšti ar lengvai susispaudžia, jie tikriausiai yra pagaminti iš nekokybiškų užpildų, todėl sofos aptraukimas yra nevertas investavimo. Jei minkštosios dalys jaučiasi tvirtos ir solidžios, baldininkai gali dirbti su su tokiom medžiagom, kad atnaujinta sofa būtų patogi ir tinkama naudoti.

Peržiūrėkite stilių

Pirmasis klausimas, kurį rekomenduojama sau užduoti, yra „Ar man patinka turimos sofos stilius ir kokybė?“ Jei sofa yra geros kokybės, o jums tereikia pakeisti apmušalus, paklauskite savęs, ar rasite dar vieną jums patinkantį baldą, kuris galėtų pakeisti seną sofą. Atrasti tobulą sofos formą ir dydį jūsų namams gali būti nelengva, taigi, jei ją jau turite priešais save ir sofą tereikia šiek tiek pataisyti bei aptraukti nauju audiniu, jos atnaujinimas iš esmės yra geras pasirinkimas.

Bonus patarimas

Prieš pasirinkdami baldų apmušalų specialistus, paklausinėkite. Pasirinkite baldininką su gerais atsiliepimais, dideliu atliktų darbų portfeliu ir kainomis, kurias galite sau leisti.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite