REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugpjūčio 11 d. 14:03

Kaip naujas įvaizdis gali pakeisti jūsų gyvenimą?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


94498

Norite kitokio gyvenimo? Tapkite patys kitokie.

Egzistuoja du būdai žmogui pasikeisti. Pirmasis – tai nuoseklios vidinės permainos (natūralios arba dirbtinės) ir gyvenimo būdo keitimas. Antrasis – žaibiškas išvaizdos pakeitimas, kai išorinės permainos ima veikti žmogaus vidinį pasaulį.

Išvaizdos pakeitimas – dažniausiai minimas būdas vaikiškose pasakose. Staigus žmogaus išorinis pavertimas kitu naudojamas įvairias tikslais, bet visada traukia paskui save tolimesnių permainų šleifą.

Pelenė, burtų lazdelei pamojus, gauna iš fėjos ne tik naujus drabužius. Ji visiškai pakeičia savo įvaizdį. Pasvarstykime, iš kokių komponentų susideda toks virsmas kitu žmogumi.

Pirma, žmogaus išorę akimirksniu pakeičia pasakiškos vandens procedūros ir grožio salono kirpėjų rankos.

Antra, ilga suknelė su korsetu pakeičia laikyseną, o dailūs krištoliniai bateliai – eiseną.

Trečia, įvyksta įdomiausias stebuklas: pamačiusi veidrodyje savo atvaizdą, mergina pasikeičia vidujai. Laimei, Pelenės charakteris išlieka geras ir jautrus, bet pradingsta nuskriaustosios jausmas, lyginant save su pamotės dukromis.

Juk nuo žmogaus išvaizdos dažnai priklauso jo pasitikėjimas savimi, savo patrauklumu. Pelenė lengvai ir laisvai rūmuose bendrauja su karaliumi ir princu, jausdamasi tarp sau lygių.

Naujo įvaizdžio efektas

Ar kitas yra „savas“ ar „svetimas“ žmogus, pirmiausia nustatome pagal jo išvaizdą. Kita sportinių marškinėlių spalva liudija, kad priklausote priešininkų komandos sirgalių grupei. Pagal karinę uniformą galima nustatyti, kieno armijoje tarnauja karys.

Įvaizdžio pakeitimas – mėgstamas žvalgų ir šnipų triukas. Sumaniai pakeitęs savo išvaizdą, kad nuslėptų savo tikrąją esmę, žmogus neišvengiamai ima judėti ir kalbėti kitaip, pasikeičia jo elgsena.

Šis žmogaus išorės pakeitimo metodas žinomas seniai. Juo naudojasi aktoriai nuo teatro atsiradimo laikų. Tas pats aktorius su ubago kostiumu engiasi vienaip, o persirengęs princu įgauna aristokratišką laikyseną ir ima vaidinti scenoje šį vaidmenį.

Visai neseniai šį efektą pradėjo naudoti ir psichoterapeutai, nusprendę, kad naujai savijautai (tuo pačiu ir naujam gyvenimui) netinka senas kostiumas.

Psichologas Andrejus Gnezdilovas įsteigė mažą psichoterapinį teatrą, kuriame buvo senų kostiumų garderobas ir veidrodis. Spontaniškose psichodramose kostiumas sufleravo žmogui jo tolesnį elgesį. Persirengę žmonės pradėdavo gyventi naujo personažo gyvenimą.

Vis dėlto naujas bandomasis įvaizdis būdavo ne naujas. Staigaus pasikeitimo efektas padeda „ištraukti“ į paviršių iš žmogaus tai, kas jame jau yra, tik glūdi labai giliai.

Pakeitus išvaizdą, daugumai žmonių prasideda giluminiai teigiami asmenybės pokyčiai. Keičiasi ne tik vidinis pasaulis. Pradeda keistis gyvenimas ir likimas.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA