REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Lapkričio 10 d. 20:58

Kaip miegas kartu veikia jus ir jūsų augintinį?

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


193689

Žmonės dažnai svarsto, ar turėtų savo augintinius įsileisti į lovą: kaip tai veikia jų pačių ir gauruotųjų bičiulių miegą?

Veterinarų teigimu, naminiams gyvūnėliams miegoti su savo žmonėmis yra labai naudinga: tai sutvirtina abipusį jų ryšį. Augintiniai, kurie miega su šeimininkais, ne tik taip parodo pasitikėjimą – tai teigiamai veikia ir jų sveikatą. Įrodyta, kad tai paskatina oksitocino ir dopamino – laimės hormonų – gamybą.

Kitas klausimas – ar miegoti su augintiniu gerai jums? Ekspertai dažniausiai teigia, kad tai sutrikdo miego kokybę: šunys ir katės gali judėti, skleisti garsus ir kitaip blaškyti jūsų gilų miegą. Augintinių miegas kitoks: jie dažnai pabunda, kruta, atsikelia, vaikšto, taip pažadindami ir šeimininkus.

Trumpų prabudimų jūs galite ir nepajusti, bet tai sutrikdo gilųjį miegą, skatina streso hormono – kortizolio – išsiskyrimą. Taip jūsų poilsis dar suprastės.

Naujausi tyrimai parodė, kad miegas su augintiniais kai kuriems turi nemažai privalumų. Pavyzdžiui, asmenims, sergantiems depresija ar turintiems nerimo sutrikimą. Kartu miegantį šuniuką ar kačiuką galima apsikabinti kaip švelnią gauruotą pagalvėlę, taip sumažinant nemalonius nerimo pojūčius.

Tačiau, kad ir kaip jį mylėtumėte, augintinis lovoje gali ypač pakenkti, jei sergate nemiga, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar esate alergiški.

Ką apsvarsyti, prieš įsileidžiant augintinį į lovą?

Sėkmingam poilsiui su augintiniu itin svarbu tai, kaip giliai abu miegate. Šunys gali neprabusti visa naktį, tačiau katės tamsiuoju paros metu dažnai suaktyvėja. Be to, kaip ir žmonės, augintiniai dažnai knarkia. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad šiltas šuo ar katė šalia gali pakelti ir aplinkos, ir jūsų kūno temperaturą. Įrodyta, kad ideali miego temperatūra – 18,3 laipsnio.

Kada jūsų augintiniui geriau miegoti atskirai? Ekspertų teigimu, jauni šuniukai ar jau suaugę, bet turintys elgesio problemų, turėtų miegoti atskirai: narvas ar guolis – jų saugumo zona. Nerimaujantiems gyvūnėliams būtina vieta, kurioje jie jaustųsi saugūs.

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kad ne visus augintinius galima įsileisti į lovą. Pavyzdžiui, kad ir kaip būtumėte prisirišę prie savo jūros kiaulyčių ar šeškų, miegoti jie turėtų narveliuose – ir dėl sveikatos, ir dėl saugumo.

Pagal užsienio spaudą

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA