Angle down Atgal

Kaip koronavirusas pasireiškia vaikams ir į ką tėvai turėtų atkreipti dėmesį?

Mokslininkai ir gydytojai pranešė, kad jauniems žmonėms, užsikrėtusiems koronavirusu, liga taip pat gali būti gana sunki. Vokietijos ligoninėse intensyvios terapijos skyriuose atsiranda vis daugiau jaunų žmonių, sergančių „Sars-CoV-2“ . Ar vaikams gali pasireikšti sunkūs simptomai? Daugiau apie tai, kaip vaikams liga progresuoja, sužinokite šiame straipsnyje. Tėvai privalo į tai atkreipti dėmesį ir pasirūpinti savo šeima.

Vaikai nėra apsaugoti nuo koronaviruso

Baltimorės Johns Hopkins visuomenės sveikatos mokyklos ir Šenzeno ligų kontrolės ir prevencijos centro tyrimas parodė, kad vaikai koronavirusu užsikrečia beveik taip pat dažnai kaip ir suaugusieji. 7,4% vaikų, kurie turėjo kontaktą su užkrėstaisiais, patys susirgo. Taip užsikrėtusiųjų suaugusiųjų skaičius siekia 7,9 proc.

Kokio amžiaus vaikai suserga?

Kinijos ligoninėse atliktas tyrimas, paremtas 2 000 infekuotų vaikų duomenimis, parodė, kad sunkūs ir vidutinio sunkumo simptomai pirmiausia pasireiškia mažiems vaikams, sergantiems „Sars-CoV-2“ virusu. Šenzeno Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 10% kūdikių sunkiai perserga virusu ir 7% vaikų nuo vienerių iki penkerių metų.

Į kokius simptomus tėvai turėtų atkreipti dėmesį?

Tarp vaikų pasitaiko daug daugiau atvejų, kai vaikas nejaučia jokių viruso simptomų arba pajaučia tik silpnus ligos požymius. Dabartiniais duomenimis, maždaug pusei vaikų, sergančių koronavirusu, pasireiškia karščiavimas, kosulys ar gerklės skausmas. Beveik 10% vargina viduriavimas ir sloga, o maždaug 5% – nosies užgulimas. Svarbus dalykas: jei vaikas tik kosėja, jis vis tiek gali turėti koronavirusą. Be to, tyrimo duomenimis, plaučių uždegimas pasireiškia 65% infekuotų vaikų.

Kokiems vaikams liga yra ypač pavojinga?

Užkrečiamųjų ligų specialistas iš Drezdeno pranešė, kad koronavirusas ypač pavojingas sunkiai sergantiems vaikams iki 11 metų. Tai patvirtina Kinijoje surinkti duomenys. Tačiau nėra informacijos, kad vaikams, sergantiems astma, diabetu ar kitomis lėtinėmis ligomis, nėra didelės rizikos susirgti virusu.

Ką turėtų daryti tėvai?

Tėvai turėtų laikytis geros higienos ir išmokyti vaiką jos laikytis taip pat. Be to, labai svarbu, ar vaikas skiepytas nuo kitų ligų, ar jo organizmas nenusilpęs. Jei pasireiškia ligos simptomai, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju ir griežtai laikytis karantino.

Apsisaugokite nuo virusų: ekspertų patarimai, kaip dezinfekuoti telefoną

Išmanusis telefonas yra vienas iš daiktų, kuriuos dažniausiai laikome rankose. Vidutinis vartotojas per dieną išmanųjį telefoną į rankas paima keliasdešimt kartų. Dėl to šis prietaisas tampa tikėtina įvairių užkratų kaupimosi vieta. Dėl koronaviruso pandemijos mobiliųjų prietaisų švaros palaikymas tapo itin aktualus.

Jutiklinį ekraną taip pat reikia retkarčiais valyti ir dezinfekuoti, nes būtent ten susikaupia daug mikrobų. Ekspertai dalinasi, kaip geriausia tai atlikti.

Telefonų valymo rekomendacijos

Nepakanka išmaniųjų telefonų nušluostyti sausa šluoste. Tačiau negalima apdoroti ir agresyviais tirpalais, tokiais kaip alkoholis, indų ar kiti plovikliai, nes tokios priemonės gali rimtai pažeisti prietaiso paviršių.

„Rheinland“ techninės priežiūros asociacija („TÜV Rheinland“) rekomenduoja naudoti dezinfekuojančius purškalus iš vaistinės arba specialias servetėles, skirtas įvairiems prietaisams valyti (monitorių ekranams ir pan.).

Išmaniesiems prietaisams dezinfekuoti rekomenduojama naudoti antibakterines servetėles su 70 % izopropilo alkoholiu ir antiseptines servetėles.

Kad veiksmingai nuvalytumėte telefoną, pirmiausia turite nuimti visus laidus ir priedus. Tada šiek tiek sudrėkinkite šluostę be pūkelių (pavyzdžiui, skirtą akiniams valyti) ir švelniai nuvalykite prietaiso paviršių.

Įspėjimas: niekada nenaudokite ploviklių ar suspausto oro. Kai kurie įrenginiai turi specialią dangą, kurią galima lengvai pažeisti valymo priemonėmis ar grynu alkoholiu.

Jei ant išmaniojo telefono ekrano užklijuota apsauginė plėvelė, ją reikia periodiškai pakeisti, nes joje kaupiasi virusai ir bakterijos. Be to, nepamirškite dezinfekuoti dangtelio, jei tokį naudojate.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite