REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Gruodžio 8 d. 19:59

Kaip Kalėdos švenčiamos kitose pasaulio šalyse?

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


63308

Kiekviena šalis turi savo Kalėdų tradicijas ir šventimo ypatybes, kurios mums gali pasirodyti gana keistos arba mielos ir ypatingos. Lietuvoje Kalėdos tai metas, kai norime dalintis džiaugsmu ir šiluma su artimaisiais. O kokią reikšmę Kalėdos turi kitose pasaulio šalyse?

Italija

Kalėdų šventimas Italijoje trunka apie mėnesį nuo gruodžio 8 d. iki sausio 6 d. Viena iš kalėdinių tradicijų – vaikai, užuot rašę dovanų sąrašus Kalėdų seneliui, rašo meilės laiškus tėvams. Laiškai padedami po šeimos galvos (tėčio) lėkšte per Kūčių vakarienę ir po vakarienės perskaitomi.

laiskas.jpeg

Vokietija

Kalėdoms Vokietijoje pradedama ruoštis gruodžio 6 d. Advento laikotarpis labai svarbus, pildomas Advento kalendorius. Kalėdų senelis Nikolaus pas vaikus kartais lankosi su bloguoju Ruprechtu, kuris būna apsirengęs juodai, o jo paskirtis yra bausti vaikus, kurie blogai elgėsi. Tačiau dažniausiai jis tik stovi šalia Nikolaus, kaip perspėjimas būti geriems ir mandagiems. Dovanos paprastai teikiamos Kūčių vakarą. Šią tradiciją įvedė Liuteris, kuris sakė, kad dovanos turi būti dovanojamos ne už gerus darbus, bet kaip simbolis Dievo dovanos per Kristų. Dovanos dedamos po Kalėdų eglute, kuri puošiama gruodžio 24 d. Kalėdų eglutė vokiečiams yra labai svarbi, nes būtent iš Vokietijos ji ir yra kilusi. Dėl to kai kuriuose namuose jų yra ne po vieną, bet po kelias.

egle.jpeg

Japonija

Tik 0,5 proc. Japonijos gyventojų save laiko krikščionimis. Japonams Šv. Kalėdos yra svarbios komerciškai. Žiniasklaidoje mirga pranešimai, kad šv. Kalėdos – tai romantikos ir stebuklų metas. Įsimylėjėliai rezervuojasi vietas prabangiuose restoranuose ir viešbučiuose. Tai metas, kai merginos ir vaikinai prisipažįsta meilėje savo simpatijai. Šventės išvakarėse vaišinamasi kalėdiniu pyragu. Populiariausias – biskvitinis pyragas su braškėmis ir plakta grietinėle.

pora.jpeg

Bulgarija
Bulgarijoje Kalėdų laikotarpis prasideda šv. Igno dieną, gruodžio 20-ąją. Kūčių vakaras Bulgarijoje siejamas su pagoniška tradicija – naujos Saulės gimimu ir naujų astronominių metų pradžia. Dauguma šį vakarą mini Jėzaus Kristaus gimimą. Kaip ir Lietuvoje Kūčių vakarienei ruošiami pasninko valgiai, po staltiese dedami šiaudai. Prieš vakarienę sukalbama malda, dalinama ritualinė duona – pirmoji riekė paliekama mirusiesiems, o likusioji dalis išdalinama šeimos nariams ir naminiams gyvūnams.

bulgarija.jpg

Portugalija

Kūčių vakarienė Portugalijoje – svarbi šeimos šventė, kai visi artimieji susirenka prie vieno stalo. Tą vakarą nedirba ir dauguma restoranų. Pagal portugalų tradicijas, dovanas portugalų vaikams šv. Kalėdų naktį atneša naujagimis Jėzus. Suaugusieji irgi keičiasi dovanomis. Labiausiai vertinamos rankų darbo dovanėlės. Šventinis laikotarpis šioje šalyje trunka nuo gruodžio 25 d. iki Trijų Karalių. Šiomis dienomis Portugalijoje yra įprasta giedoti „janeiras“ – Kalėdų giesmes. Be to, kone kasdien portugalai valgo įdarytą kalakutą ir tradicinius desertus.

dovanos.jpeg

Graikija

Šioje šalyje Kalėdos ir Naujieji metai švenčiami su daug prietarų ir papročių. Kalėdų Senelio pareigas čia vykdo vykdo šv. Bazilis, kuris vaikams atneša dovanų ir saldainių. Kadangi čia nėra eglučių, jis padeda dovanas kambario kampe arba ant šventinio stalo. Vaikai jas gauna sausio 1-ą dieną.

pexels-photo-383604.jpeg

Lenkija

Šalyje tikima, kad tai, kas nutiko Kūčių dieną, kartosis per visus ateinančius metus. Todėl prieš susėsdami prie stalo suaugusieji stengiasi padirbėti ir uždirbti šiek tiek pinigų, o vaikai mokosi, nes šio papročio laikymasis gali užtikrinti, kad kiti metai bus puikūs ir pelningi. Antrą Kalėdų dieną po mišių, žmonės mėto vieni į kitus avižas – tai paprotys, kuriuo ateinančiais metais linkima turėti kuo daugiau pinigų.

pexels-photo-259193.jpeg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA