Angle down Atgal

Kaip Kalėdoms pasipuošti namus? (FOTO)

Įpusėjus gruodžiui vis labiau nekantraujame namus papuošti kalėdinėmis dekoracijomis bei šventinėmis lemputėmis, kuriančiomis jaukumo jausmą. Didžiausioms žiemos šventėms visus namus – šventinį stalą, eglutę ir pačius namus – planuoja išpuošti net 75 proc. respondentų. Tačiau kaip nesuklysti ir sukurti išties jaukią šventinę aplinką? Floristas Antanas Mažonas visų pirma siūlo įvertinti savo namų interjerą ir puošmenas rinktis pagal tai.

Remiantis lapkritį vieno prekybos tinklo atlikta pirkėjų apklausa, didžiausioms žiemos šventėms visus namus – šventinį stalą, eglutę ir pačius namus – išpuoš net 75 proc. respondentų. Tiesa, visiškai naujas dekoracijas namams perka tik 2 proc. žmonių. Dauguma – 69 proc. – kasmet naudoja tas pačias, bet papildo kažkuo nauju.

Tiek planuojantiems įsigyti visiškai naujas dekoracijas, tiek ir tiems, kurie tik papildys jau turimą kolekciją, „Floristai ant ribos“ floristas A. Mažonas rekomenduoja renkantis kalėdines puošmenas įvertinti, kokios temos dekoracijos labiausiai tiktų prie namų interjero. Štai, pavyzdžiui, prie skandinaviško interjero ne itin žiūrėtųsi ryškios spalvos, o prie prabangaus – lino audiniai ir mediniai žaisliukai.

„Žinoma, nereikia aklai ir griežtai visko vykdyti pagal tariamus nurodymus – visada reikia temas interpretuoti ir pritaikyti sau. Tiesiog išlaikyti tam tikrus elementus, kurie susisietų su bendra namų stilistika, interjeru“, – teigia Antanas Mažonas.

Atgal į gamtą

Ši dekoro tema pati savaime sufleruoja spalvas. Žemiški, natūralūs tonai. Spalvos kiek prigesintos arba pašviesintos. Šiais metais būdingiausi pilki, rusvi, vyno raudonio tonai. Jie praturtinti samaniniais, pilkai žaliais atspalviais. Natūralios, gamta dvelkiančios detalės, kaip kad medis ar siūlai, įpūs gamtos dvelksmo į kiekvienus namus ir garantuos jaukumą. Šaltuoju sezonu – jo nebūna per daug.

Vyraujantys elementai: audinys (tarkim medžiaginiai žaisliukai), stiklas (dūminis, matinis), medis (gali būti šakos, mediniai žaisliukai ar žvakidės), taip pat visa gamtinė medžiaga, tokia kaip kankorėžiai, samanos, šakelės. Norint kiek puošnesnio dekoro galima įvesti sidabro spindesio, bet aukso reikėtų šioje temoje vengti.

Įspūdingos Kalėdos

Klasikinė tema, visiems puikiai pažįstama ir niekada nesenstanti. Raudona, bordo spalvos, balti akcentai, eglės arba kėnio žalumas, aukso (žalvario, bronzos, vario) elementai, žvakės, blizgus stiklas, velvetinis audinys.

Prie šios temos itin tinka daug žvakidžių ir aukštų žvakių, stiklo ar krištolo indų. Svarbiausia išlaikyti vientisą temą ir vengti elementų, kurie supaprastintų dekorą (paprasta keramika, linas ir kitos detalės, tinkančios kitoms temoms).

Karališka gausa

Ši tema yra specifinė, bet gan lengvai suprantama. Jos pagrindiniai elementai yra gausa, ryškios spalvos ir rytietiški motyvai. Mūsų akiai galbūt neįprastai ir drąsiai atrodo mėlynos, violetinės, raudonos, aukso, garstyčių, turkio spalvų deriniai, tačiau būtent jos sukuria išskirtinumą.

Karališkai temai taip pat būdingi rytietiški elementai, karoliukais siuvinėti žaislai, rytietiški žibintai, kutai, kailiai, smilkalai. Visa tai sukurs karališkas Kalėdas, tačiau su tinkamu prieskoniu. Šiai temai puikiai tiktų ir pledai bei pagalvėlės ant kėdžių, sodrios spalvos staltiesė ir daug žvakių. Ir ne tik ant stalo.

Sniego karalienė

Paskutinė tema yra pati švariausia ir balčiausia, lengva tarsi pūkas. Daug baltos, šiek tiek sidabro ir keli šviesaus aukso akcentai. Sniegas, ledas, stiklas, porcelianas – visa tai suteikia šiai temai išskirtinio lengvumo ir žavesio.

Puikiai prie šios temos žiūrėsis LED lemputės, šaltai baltos spalvos girliandos. Žinoma, ir baltos staltiesės bei žvakės. Bendras įspūdis – tarytum ledo karalystė namuose ir ant stalo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite