Angle down Atgal

Kaip jų teritorijoje Alytuje atsirado minigolfo aikštelė, miškininkai nežino

Miške Alytaus mieste, tarp medelyno ir sanatorijos, netoli Nemuno upės pakrantės, prie alytiškių pamėgto pėsčiųjų ir dviratininkų tako, buvo rasta Alytuje oficialiai dar nežaidžiamo žaidimo aikštelė.

Vaizdelis su vietomis nuimta miško velėna kažkiek priminė archeologinius kasinėjimus, todėl iš pradžių buvo kreiptasi į Kultūros paveldo departamentą (KPD) prie Kultūros ministerijos.

„Nurodytoje teritorijoje nėra kultūros paveldo objektų ar vietovių. Duomenų apie šioje vietoje vykdomas veiklas nėra. Dėl informacijos siūlome kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administraciją ir miškų urėdiją“, - rekomendavo KPD Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas.

„Negalime atsakyti, teritoriją prižiūri miškininkai, gal jie galėtų paaiškinti“, - pasiūlė Alytaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Abromaitis.

„Mokslininkai šioje vietoje nieko neturėtų tyrinėti, bent mes neturime tokios informacijos, - pranešė minėtos teritorijos savininkė Valstybinių miškų urėdija (VMU) .

„Gal čia – minigolfo laukas?“, - paklausti apie radinį VMU miške atsakė turistams įdomius objektus atrandančios, originalius žygius rengiančios asociacijos „Olita_Orany“ vadovas Deividas Pinkevičius. Jo spėjimas pasitvirtino. „Lentelė, pritvirtinta ant medžio, yra iš golfo srities“, - patvirtino Dzūkijos golfo aikštyno „Vilkė“, veikiančio netoli Druskininkų, atstovas.

„Pavyko išsiaiškinti, čia – žaidimų aikštelės“, - informavo VMU Prienų regioninio padalinio, kuriam nuo šių metų priklauso ir girininkijos su medelynu Alytuje, vadovas Tomas Barkauskas. Jo teigimu, kaip aikštelė atsirado – nežinoma, bet kuriuo atveju miško pažeidimai bus panaikinti, o tai padarę asmenys – perspėti.

Aikštelė, rasta valdiškame miške, buvo nelegali, susisiekti su jos sumanytojais kol kas nepavyko nei redakcijai, nei minėtų instancijų atstovams, tačiau, kaip bevertintume situaciją, tai – įdomi alytiškių iniciatyva. Gal Alytaus mieste, kur nors mažiau naudojamoje žemėje, su panašiu nekomerciniu (o gal ir komerciniu) entuziazmu galėtų atsirasti ir viešas, jau legalus minigolfo laukas?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite