Angle down Atgal

Kaip išvengti kalėdinio streso?

Kalėdų metas – ypatingas, kupinas džiaugsmo, laukimo, šilumos. Dažnai Kalėdos idealizuojamos ir joms keliama daug lūkesčių, tačiau ne visada būna taip, kaip pasakose. Pasiruošimas šventėms gali sukelti ir daug streso, nerimo, netgi paaštrinti įtemptą situaciją šeimoje ar sustiprinti vienatvės jausmą. Tačiau norėdami sutikti Kalėdas su džiaugsmu ir vidine ramybe, turėtume pasistengti suvaldyti savo emocijas ir išspręsti prieššventines krizes. Štai keletas būdų, padėsiančių sumažinti stresą ir pyktį ruošiantis žiemos šventėms ir jau sulaukus Kalėdų.

Galvokite apie vaikus. Mažieji visuomet beprotiškai laukia Kalėdų. Nesvarbu, ar vaiko šeimos nariai pykstasi, ar ne, – Kalėdos vaikams visuomet stebuklų metas. Taigi sutelkite dėmesį į vaikus, sugalvokite programą, žaiskite žaidimus, dalinkitės su jais šiluma ir gera nuotaika.

Susisiekite su artimu žmogumi. Net jei esate toli nuo savo šeimos ar draugų, pasinaudokite galimybe susisiekti su jais telefonu ar internetu. Nors nuotolinis bendravimas nesukelia tiek emocijų, kaip buvimas kartu, tačiau susiklosčius tam tikroms situacijoms, kad ir trumpas skambutis artimajam gali nuvyti niūrias mintis.

Suplanuokite Kalėdas. Apgalvokite, ką veiksite švenčių dieną: pasigaminkite šventinius pusryčius; pasilepinkite ir nusipirkite ką nors gražaus ar naudingo; užsiimkite tuo, kas suteiks jums teigiamų emocijų. Veiklos planas padės išvengti streso ir depresijos.

Saugokite save, nepervarkite ir planuokite.Nepamirškite, kad prasta sveikata lemia blogą nuotaiką. Kad nekankintų neigiamos emocijos, reikėtų pakankamai laiko skirti miegui, poilsiui, mėgstamai veiklai, tinkamai mitybai, fiziniam aktyvumui. Jei iki Kalėdų dirbsite be ramaus poilsio, per Kalėdas jausitės išsekę kaip po ilgo maratono. Kad artėjančios šventės paskutinę akimirką neužgriūtų gausybe rūpesčių, kai ką galite susiplanuoti ir atlikti iš anksto.

Saugokite save, nepervarkite ir planuokite

Nepamirškite, kad prasta sveikata lemia blogą nuotaiką. Kad nekankintų neigiamos emocijos, reikėtų pakankamai laiko skirti miegui, poilsiui, mėgstamai veiklai, tinkamai mitybai, fiziniam aktyvumui. Jei iki Kalėdų dirbsite be ramaus poilsio, per Kalėdas jausitės išsekę kaip po ilgo maratono. Kad artėjančios šventės paskutinę akimirką neužgriūtų gausybe rūpesčių, kai ką galite susiplanuoti ir atlikti iš anksto.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite