Kaip išsirinkti naują automobilį ir jo finansavimo būdus

Vilnius
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Renkantis naują transporto priemonę neretai iškyla daug klausimų, kaip išsirinkti tinkamą variantą, kaip susiplanuoti išlaidas ir finansavimo šaltinius. Automobilis yra gan brangus ir ilgai naudojamas pirkinys, tad reikia apgalvoti ne vieną aspektą, kad vėliau netektų nusivilti.

Į kurias pagrindines savybes verta kreipti dėmesį

Renkantis naują transporto priemonę, vienas pagrindinių sprendimų yra, ar pirkti naują ar naudotą automobilį. Naujo automobilio privalumas, žinoma, yra tai, jog galėsite negalvoti apie jo taisymą ir kuriam laikui pamiršti apsilankymus autoservisuose. Tačiau toks pirkinys yra brangesnis, nei naudotas automobilis. Tad investavus daugiau laiko, galima įsigyti ir geros būklės naudotą automobilį. Įsivertinę savo finansines galimybes ir laiką, kurį galite skirti paieškai, nuspręskite, koks variantas jums priimtinesnis.

Renkantis automobilį taip pat svarbus ir kuro tipas. Apgalvokite, kiek laiko planuojate eksploatuoti automobilį ir kokia rida galėtų būti eksploatacijos pabaigoje. Tai padės apsispręsti, kuris kuro tipas būtų ekonomiškesnis. Patariama pasidalinti savo planais su automobilio pardavėjais, jie padės nuspręsti, koks variantas jums bus naudingesnis.

Niekada netaupykite saugumui skirtos įrangos sąskaita. Elektroninės stabilumo programos, statymo jutikliai, galinio vaizdo kameros, nuolatinio greičio palaikymo sistema ir kitos vairuotojo darbą palengvinančios sistemos padės išvengti eismo įvykių ir padidins jūsų bei keleivių saugumą.

Automobilį rinkitės pagal poreikius ir galimybes

Automobilis nėra pirkinys, kurį dažniausiai įsigyjame ilgai negalvoję. Rinkdamiesi automobilį pirkėjai dažnai pirma žiūri į kainą, o tik paskui į automobilio komplektaciją, dydį, techninius duomenis ir dizainą. Tačiau kiekvienas vartotojas labai individualiai renkasi, kas jam yra svarbiausia. Vieniems svarbūs techniniai duomenys ir automobilio galia. Kitiems labiau rūpi automobilio dizainas ir jo išskirtinumas, treti renkasi automobilio komfortą, erdvę ar bagažinės talpą. Tačiau kaina daugeliui pirkėjų yra vienas svarbiausių kriterijų, dėl to reikia ieškoti kompromisų tarp norimo automobilio komplektacijos bei kitų savybių ir jo kainos.

Prieš perkant automobilį reiktų apgalvoti ne tik jo kainą, bet ir tai, kokios laukia su automobilio eksploatavimu susijusios išlaidos. Jums reiks pagalvoti ir apie garantinį aptarnavimą, jei pirksite naują automobilį, taip pat apie degalus, remontą ir paskolos arba lizingo įmokas, jei nuspręsite ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.

Kokius finansavimo būdus galima rinktis

Apsisprendus, koks automobilis jums tinkamiausias, reiktų nuspręsti ir kokiais būdais finansuosite savo naująjį pirkinį. Jei neturite sukaupę pilnos sumos, reikiamos automobiliui įsigyti, galima rinktis lizingą arba paskolą automobiliui.

Perkant naują arba naudotą automobilį, svarbu įsivertinti, kokią sumos dalį turite sukaupę. Jei, pavyzdžiui, norėtumėte pirkti naują automobilį lizingu, pradiniam įnašui reikėtų turėti sutaupius apie 10-15 proc. automobilio vertės. Tuo tarpu imant paskolą, pradinis įnašas dažnai nėra būtinas. Svarbiausia yra atitikti reikalavimus, nurodytus paskolai gauti – turite būti dirbantis ir jūsų paskolos vertė turėtų neviršyti 40 % gaunamų šeimos pajamų. Taip pat paskolos atveju galite pasiimti didesnę sumą ir ją panaudoti nenumatytiems automobilio remontams.

Tad nusprendus imti paskolą arba lizingą, pasidomėkite, kurie finansinių paslaugų teikėjai siūlo geriausias sąlygas ir rinkitės paskolos automobiliui variantus itin mažomis palūkanomis.

Kokį paskolos teikėją pasirinkti

Pirkdami automobilį galite rinktis tiek bankų, tiek kredito unijų teikiamas paskolas. Norint įsigyti automobilį ir grąžinti paskolą itin mažomis palūkanomis, prieš renkantis konkretų teikėją, pasinaudokite paskolų skaičiuoklėmis, kurias rasite jų puslapiuose.

Šeimos kredito unijos paskolų vadybininkai nurodo, jog pagrindinės sumos, kurias skolinasi vartotojai automobiliui įsigyti yra apie 3000 - 5000 EUR. Paskolos dažniausiai imamos naudotų automobilių įsigijimui, tačiau automobilio pasirinkimas priklauso nuo to, kokią sumą pirkėjas jau turi sukaupęs. Šeimos kredito unija siūlo paskolą automobiliui nuo 2000 iki 35000 EUR, kuria galite finansuoti iki 100 proc. pirkinio vertės. Beje, imant paskolą automobiliui, nereikalaujamas KASKO draudimas ir turite galimybę pasiskolinti didesnę sumą, nei automobilio vertė – ją panaudoti automobilio techniniam paruošimui.

Taigi, nusprendę pirkti automobilį, išsirinkite sau tinkamiausią modelį, pasidomėkite geriausiomis siūlomomis finansavimo sąlygomis ir džiaukitės nauju pirkiniu.

Reklama