REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Gegužės 8 d. 12:00

Kaip išsirinkti ergonomiškus darbo kambario baldus?

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


129484

Daugelis žmonių visame pasaulyje šiandien beveik visą savo darbo dienos dalį praleidžia prie darbo stalo. Dažnai tai būna ne dvi ir trys, o septynios ir daugiau valandų per dieną. Kaip tik dėl to labai svarbu pasirinkti ergonomiškus, aukštos kokybės baldus, kurie nekenktų fizinei sveikatai. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad sėdėjimas (kuris dažniausiai yra netaisyklingas) ilgą laiką ta pačia poza gali sukelti kaklo, pečių, nugaros, sprando, klubų ir net kelių skausmą. Vis dėlto, įrengdami savo biurą namuose jūs galite pasirūpinti ergonomiškais baldais patys. Ergonomikai ir komfortui užtikrinti bus reikalinga biuro kėdė, stalas. Didelę naudą taip pat gali suteikti svetainės baldai – komodos. Norite dirbti sveikoje kūnui aplinkoje? Skaitykite toliau!

Ergonomiška kėdė – kokia ji?

Ergonomiška, prie kūno galinti prisitaikyti kėdė padeda išlaikyti taisyklingą kūno padėtį sėdimo darbo metu ir išvengti didelės žalos nugarai ir pečiams. Kiekvieno žmogaus kūno tipas skirtingas, tad nėra vienos universalios, visiems tipams puikiai tinkančios kėdės. Laimei, baldus darbo kambariui siūlančios įmonės siūlo biuro kėdes, kurios turi valdomus padėties mechanizmus – tai leidžia kėdę pritaikyti pagal individualius kūno matmenis. Taigi, įsigydami pirmąjį baldą – kėdę su reguliuojamais mechanizmais, žengsite pirmąjį žingsnį ergonomiškos darbo vietos kūrimo link. Kiti baldai, kurie padės dar labiau padidinti komfortą – komodos, darbo stalai.

Moderni, ergonomiška darbo kėdė su reguliuojamu aukščio mechanizmu užtikrins, kad abi jūsų kojų pėdos visu paviršiumi priglus prie žemės, o keliai bus šiek tiek aukščiau negu klubai. Taip pat svarbu, kad klubai, pečiai ir ausys būtų vienoje vertikalioje linijoje – tai užtikrinti padės tvirta kėdės atrama. Renkantis ergonomišką biuro kėdę svarbu atsižvelgti ir į atramos apačioje esantį linkį: tokį turinti kėdė suteiks atramą apatinei nugaros daliai, todėl išvengsite stuburo iškrypimo ir nugaros skausmo. Galiausiai, reguliuojami porankiai išlaikys alkūnes reikiamame aukštyje, todėl nepavargs jūsų pečiai.

Kitas svarbus baldas jūsų namų biure

Rasti ergonomišką stalą yra šiek tiek lengviau nei kėdę, kadangi stalai, taip pat kaip ir dokumentams laikyti pritaikomi patogūs svetainės baldai – komodos, neturi taip griežtai prisitaikyti prie kūno sudėjimo. Svarbiausias kriterijus patogiam, taisyklingą laikyseną padėsiančiam išlaikyti stalui yra pakankamas erdvės kojoms užtikrinimas. Jūsų keliai neturėtų remtis į stalo apačią ar bet kurį kraštą. Be to, jūsų alkūnės turėtų būti patogiai sulenktos 90 laipsnių kampu ir padėtos ant stalo paviršiaus. Jokiu būdu jos negali kyboti ore, nes taip sukeliamas papildomas krūvis pečiams.

Vis dėlto, jeigu stalas yra pernelyg aukštas, situaciją pakeisite šiek tiek paaukštindami ergonomišką biuro kėdę aukščio reguliavimo mechanizmu. Na, o jeigu jis per žemas, po stalo kojomis visuomet galite pakišti platformas, kurios padės jį paaukštinti.

Kaip komodos prisideda prie ergonomiškumo?

Nors komoda dažniausiai naudojama svetainės kambario interjerui užpildyti, ji gali puikiai tikti ir darbo kambaryje. Tam, kad galėtumėte padėti alkūnes ant darbo stalo, svarbu, jog jo paviršius nebūtų nukrautas įvairiais dokumentais ir kitais rečiau reikalingais daiktais. Taigi, darbo kambaryje turėdami komodą, į ją galėsite sudėti visus darbo įrankius, kurių nenaudojate reguliariai. O šie bus visuomet po ranka, tik ne ant stalo, o stalčiuje.

Sveikatos specialistai ragina į savo fizinę gerovę žiūrėti atsakingai ir ypač tada, kai visą darbo dieną praleidžiate sėdimoje padėtyje, žiūrėdami į kompiuterio ekraną. Išnaudokite jums baldų gamintojų siūlomas galimybes. Ergonomiškos kėdės, stalai ir netkomodos – visos šios investicijos atsipirks sveikatos kainos suvestinėje.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA