REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2021 m. Vasario 10 d. 12:02

Kaip išrinkti neelektrinį paspirtuką vaikui?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


164693

Paspirtukų istorija prasideda XIX a. ir siejama su išradėju Karl von Drais (Vokietija). Tiesa pirmasis paspirtukas nė iš tolo neprimena to, ką dabar matome gatvėse. Tačiau svarbiausia, kad ši transporto (ir pramogų) priemonė „evoliucionavo“ ir yra geidžiama praėjus dviem šimtams metų.

Ir nors pastaraisiais metais sparčiai išpopuliarėjo elektriniai paspirtukai, negailima dėmesio ir labiau tradiciniams, varomiems žmogaus jėga. Jie patinka mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, yra gerokai pigesni ir neretai perkami vaikams.

Gana ryškus skirtumas tarp elektrinių ir paspiriamų – pirmieji dažniau naudojami kaip kompaktiška transporto priemonė, o antrieji – kaip pramoga, įdomaus laisvalaikio priemonė.

Į ką atkreipti dėmesį perkant paspirtuką vaikui?

O kad tas laisvalaikis būtų geras, tėvai suka galvą. Į ką atsižvelgti? Kokios ypatybės aktualios renkantis? Verta aptarti keletą aspektų ir išsiaiškinti.

Reguliuojamas vairo aukštis

Jei paspirtuką renkatės internete, skaitykite prekės aprašą. Pavyzdžiui, gali būti nurodyta, kad vairo aukštis reguliuojamas keliomis pakopomis. Tai būtų nuoroda, kad daiktas tiks ir vaikui paaugus – nereikės po poros mėnesių pirkti naujo.

Žinoma, svarbu pastebėti, kad net ir reguliuojamas vairas nėra ilgaamžiškumo garantas. Ilgainiui vaikas paspirtuką vis tiek išaugs.

O jei vairo aukštis nuo žemės yra apie 1 metrą, tikėtina, kad bus patogu ir suaugusiajam.

Pagrindo (dugno) ir ratų dydis

Kartais klaidingai manoma, kad pagrindas (kur statoma pėda) turėtų būti kuo didesnis. Tačiau pakanka, kad tilptų viena pėda (nes viena koja padėta, o kita nuolat pasispiriama).

Dar vienas parametras – ratų dydis. Jeigu manote, kad maži ratai susiję su „vaikiškumu“, klystate. Čia svarbiau, kokią galimą paspirtuko apkrovą nurodo gamintojas. Juk „pasikinkę“ mažaračius paspirtukus sėkmingai važiuoja ir suaugusieji.

Maži ratai vaikams gali būti tinkami ir dėl svorio – paspirtukai su tokiais ratais paprastai yra lengvesni. Be to, jie greičiau įsibėgėja ir yra lengviau valdomi.

Sulankstymas ir pastatymo kojelė

Būtų naivu tikėtis, kad pirkinys po kelių mėnesių atrodys kaip naujas. Tai ne suvenyras, ir gali būti, kad vaikas net nepagalvojęs savo transporto priemonę numes. Vis dėlto daiktą saugo ir sąmoningiau naudotis skatina pastatymo kojelė. Tiesa, ši funkcija neaktuali triračiams.

Stabdžiai

Tikriausiai teko matyti, kad neretai galinis purvasaugis kartu yra ir stabdis. Nors kalbame ne apie raketą, tačiau įsibėgėti (o ypač nuo kalniuko) įmanoma neprastai. Tad stabdis – gana reikalinga funkcija.

Du ar trys ratai?

Jei tai pirmasis vaiko paspirtukas, dėl saugumo patariama rinktis triratį (dažniausiai du ratai įtaisyti priekyje, vienas gale). Paprastai tokia rekomendacija taikoma vaikams iki 5 metų.

Jūsų vaikas sėkmingai įgudo važiuoti triračiu paspirtuku? Juo labiau moka važiuoti dviračiu? Tuomet neturėtų būti problema išbandyti paspirtuką su dviem ratais. Kaip sakoma, viskam savas laikas.

Galimybė sulankstyti

Tikriausiai norėsite, kad paspirtukas tilptų į automobilio bagažinę. Paprastai paspirtukai yra sulankstomi, tad įsiruošus į kelionę pavyks sutalpinti. Čia vėlgi minėtinas mažų ratų privalumas – jie užims mažiau vietos bagažinėje.

Protingas pasirinkimas – nebūtinai pigiausias

Rūpimas klausimas – kaina. Norisi sutaupyti? Noras suprantamas, tačiau kartais apgaulingas. Pavyzdžiui, jei pirkinys bus „išaugimui“, vaikas tiesiog turės nepatogumų, bandys įvaldyti tai, kas jam netinka ir gal net nesaugu.

Taip pat nereikėtų susigundyti per mažais variantais. Pavyzdžiui, vaikui, kurio svoris šiuo metu siekia 30 kilogramų, netiks paspirtukas, kurio maksimali apkrova 25 kilogramai.

Aktyvus laisvalaikis

Prie privalumų galima pridėti ir tai, jog paspirtukas... ne kompiuteris. Šiandien, kai visur kompiuteriai, telefonai ir kiti elektroniniai prietaisai, aktyvus laisvalaikis neretai lieka nuošalyje. O paspirtukas reikalauja žmogaus jėgos, tad pasivažinėjimas lauke tampa puikia mankšta.

Beje, šie daiktai perkami ir dėl kitų priežasčių. Manoma, kad tai vaikui geras pasiruošimas prieš mokymąsi važiuoti dviračiu.

Vertinant apskritai, paspirtukai yra ne tik laisvalaikio priemonė, bet ir patogus transportas norint įveikti nedidelius atstumus. Žinoma, prieš tai susipažinus su visomis saugumo taisyklėmis ir rekomendacijomis.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA