Kaip išmokti susikaupti?

Šiauliai
Nikolay Hristov nuotr.
Jurgita Kastėnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Mokslininkai nustatė: gilus susikaupimas gali mankštinti smegenis panašiai kaip fizinės pratybos raumenis. Tad kaip išmokti susikaupti?

  • Pasisekė tiems, kurie mėgsta džiazą. Šiame garsų avilyje pabandykite klausytis tik vieno instrumento, pavyzdžiui, pianino arba saksofono, ir nekreipkite dėmesio į kitus. Analogišką pratimą galite atlikti, žiūrėdami futbolo arba krepšinio rungtynes: išsirinkite vieną sportininką ir viso žaidimo metu akimis sekite tik jį.
  • Norint susikaupti, pravartu preciziškai laikytis režimo. Tarkime, vienas chirurgas, prieš atlikdamas operacijas, visuomet keliasi tuo pačiu laiku, pasirenka tą pačią automobilio stovėjimo vietą, ta pačia tvarka apsirengia operacinius drabužius ir nusiplauna rankas: iš pradžių dešinę, po to – kairę. Tai – ne prietarai. Taip gydytojas susikaupia atlikti itin svarbią užduotį. Panašiai susikaupia sportininkai, dvasininkai.
  • Dėmesio sukaupimui kartais trukdo galvojimas apie galutinį rezultatą, kuris bus ateityje. Jeigu mintys vis bėga į rytdieną, sunku susikaupti dabarčiai. Šiuo atveju pravers visiems gerai žinomas posakis: „Gyventi reikia čia ir dabar!“
  • Trumpa pauzė ar poilsis gali būti naudingi tuo, kad po to darbas eina ir lengviau, ir greičiau, ir kokybiškiau. Todėl, pabaigę vieną gilaus susikaupimo pareikalavusią užduotį, iškart nešokite prie kitos. Bent trumpam pailsėkite, kad atgautumėte jėgas. Jeigu minčių apie buvusią arba laukiančią užduotį atsikratyti nepavyksta, giliai pakvėpuokite, pasivaikščiokite gryname ore, pasiklausykite raminančių garsų.

„Etaplius“ informacija