Angle down Atgal

Kaip gyventi ir visko užtekti?

Tik ką džiaugsmingai ir iškiliai visa Lietuva atšventė šimtąją Vasario 16-ąją. Bet ar visi džiaugiamės? Atsirado tokių veikėjų, kurie sakėsi su gailesčiu žiūrėję, kaip linksminasi Lietuvos vergai. Labiausiai dejavo, kad blogai gyventi, jau sulaukę solidaus amžiaus.

Tad labai norisi panagrinėti vieną gana prieštaringą klausimą: O ar išmoko tie jau pražilę piliečiai tinkamai gyventi? Kitaip sakant, gyventi racionaliai. Aš kiekvieną kartą atkreipiu dėmesį maisto parduotuvėse į dalį jau senyvo amžiaus pirkėjų, daugiausia moterų, kurios eina prie kasos, prisidėjusios net su kaupais visokio maisto. Kartą vienos moters, kuri buvo prisidėjusi į krepšelį net penkis batonus ir dar kitokio maisto, paklausiau: "Turbūt labai nemažai yra valgytojų?" Tai atsakė, kad gyvenanti viena, bet ji labai mylį balandėlius, tai beveik visus jiems sulesina. O kai paklausiau kiek gauna pensijos, tai kiek patylėjusi atsakė, kad vos 300 Eur., kartu su našlės. Ir dar nudejavo, kad viskas yra labai brangu ir, kad labai sunkiai išgyvenanti. Matyt moterėlė, nors ir jau daug metų nugyvenusi, gyventi racionaliai dar neišmoko ir, matyt, nebeišmoks. Vieną, ką gerai moka, tai keikti Lietuvą.

Aš mėgstu kartais pradarinėti atliekų dangčius ir pažvelgti į jų turinį. Tai ten galima pamatyti ir batonų, ir duonos. Labai dažnai ir kitokių produktų, už kuriuos sumokėti pinigai. Taigi kodėl neperkama tiek, kiek tu tikrai sunaudosi?

O dažnai galima pamatyti ir stiklainių su obuolių kompotais ar marinuotais agurkais. Juk čia visur kainavo. Labai gaila, kad daug mūsų piliečių neišmoko gyventi racionaliai. Labai blogai yra dar ir tiems, kurie yra priklausomi tabakui ir alui. Štai viena moteris pasiėmė tris pakelius cigarečių. Pakelis 3 Eur. Man paklausus ar ji rūko, atsakė, kad rūko vyras. Dar pasakė, kad kartais per dieną vieno pakelio neužtenka. Taigi išeina, kad per mėnesį išleidžia 90 ir daugiau eurų. O per metus - 1080 Eur. O jei dar ir alaus mėgėjas, tai toks veikėjas yra šeimos žlugdytojas, pilna to žodžio prasme. O tokių piliečių pas mus gana nemažai.

Gerai pažįstu vieną senjorą. Jis buvęs mechanizatorius. Gauna su našlio priedu pensijos 300 Eur. Nerūkantis, neišgėrinėjantis, tiesiog džiaugiasi gyvenimu. Jam viskam užtenka pinigų, dar net ir anūkams duoda. Labai džiaugiasi, kad parduotuvėse yra didelis pasirinkimas.

Dar vienas svarbus kiekvienos šeimos dalykas, tai turėti šeimos užvestą "Pajamų ir išlaidų knygelę". Pinigai mėgsta būti skaičiuojami. Todėl, prieš einant į parduotuvę, kiekvienas pirkėjas turi gerai pagalvoti, ko jam būtinai reikia. Ir reikia tiek pirkti, kad nereikėtų nieko išmesti. Juk yra paskaičiuota, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apytikriai iki 50 kg. maisto produktų per metus. O jeigu šeimą sudaro 4 nariai, tai jau gausis 200 kg. Taip gyvenant niekada turtingi nebūsim.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite