REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Liepos 14 d. 10:18

Kaip duomenų centras susitvarko su didele apkrova?

Vilnius

Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt


138403

Žiūrėdami į ekranus žmonės vidutiniškai praleidžia 10 valandų per dieną. Ir tai vyksta tuo pačiu metu, visame pasaulyje. Kaip internetinės svetainės ir tinklai gali būti pasiekiami bet kuriuo paros metu, iš bet kurio pasaulio taško, vos kažkam panorėjus? Šį pasiekiamumą užtikrina duomenų centras ir jame veikiantys galingi kompiuteriai – serveriai. Kaip specialiai serveriams įrengtose patalpose palaikomas toks efektyvus serverių darbingosios būsenos laikas? Skaitykite toliau ir sužinokite.

Duomenų dubliavimas ir perteklumas

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl internetinės svetainės gali patirti prastovą, yra sugedusi techninė įranga. Nors serveriai sukurti taip, kad atlaikytų kur kas didesnes apkrovas nei įprastas kompiuteris, tačiau, kaip ir bet kuris kitas elektroninis prietaisas, jie gali sugesti. Pamėginkite įsivaizduoti, kad serverio kietasis diskas nustoja veikti – jeigu neturima jokių atsarginių kopijų, duomenys gali būti sugadinti ir prarasti.

Duomenų centras, kuriame užtikrinamas informacijos saugumas, taiko duomenų dubliavimą. Pavyzdžiui, naudojantis „Google Docs“, visi sukuriami dokumentai yra automatiškai išsiunčiami į daugybę duomenų centrų, gerokai nutolusių vienas nuo kito. Tai vadinama duomenų sinchronizavimu. Tokiu atveju visi duomenys automatiškai dubliuojami, todėl jeigu pirmoji kopija prarandama, duomenys lieka saugūs – jie tiesiog kaupiami kitoje lokacijoje.

Energija ir aušinimas

Savaime suprantama, kad norint, jog serveris puikiai veiktų, reikalinga nepertraukiama elektros energija. Duomenų centrai negali rizikuoti, todėl daugelis jų elektros tiekimą užsitikrina keliais skirtingais įvadais, kuriuos dubliuoja atsarginiai elektros generatoriai. Taigi, net ir sutrikus elektros tiekimui, duomenų centras užtikrina nepertraukiamą energijos srovę į serverius.

Serveriai sunaudoja daug energijos, tačiau tuo pat metu skleidžia ir didžiulę šilumą. Todėl duomenų centruose rūpinamasi, kad serveriai neperkaistų specialiomis aušinimo sistemomis – jos reguliuoja patalpų vėsinimą ir palaiko reikiamą drėgmės lygį.

Nuolatinė priežiūra ir apsauga

Duomenų centruose dirba profesionalūs sistemų administratoriai, kurie nuolat stebi, ar serveriai sklandžiai veikia, ir, jeigu pastebi technines ar kitas problemas, operatyviai reaguoja, suranda problemos šaltinį ir jį pašalina. Kiekvieną dieną sistemų administratoriai priima sprendimus ir atlieka užduotis, dėl kurių serverio resursai, našumas, saugumas bei darbingosios būsenos laikas patenkina galutinio naudotojo poreikius.

Šiandien didžiausią grėsmę serverio saugumui kelia DDoS atakos, kurių metu duomenų centras „užpuolamas“ kompiuterių įsilaužėlių, bandančių sutrikdyti tinklo darbą – tai daroma siekiant sukurti didelę apkrovą, kurios centras galiausiai neatlaikytų. Laimei, šiandien duomenų centrai siūlo serverių apsaugą nuo DDoS atakų ir kito kenkėjiško srauto.

Pastato apsauga

Duomenų centrų atstovai taip pat atsižvelgia į geografinę pastato vietą ir pagal tai atitinkamai diegia apsaugos nuo išorinių veiksnių sistemas. Pavyzdžiui, pasaulyje yra vietų, kuriose gresia didelė gamtos stichijų rizika, o ši tikrai ilgam sutrikdytų serverio veikimą. Centrai, atitinkantys aukščiausią kokybę, įrengti „pastatas pastate“ principu. Be to, kai kurie jų tikrina, ar serveriai gali atlaikyti dideles vibracijas, drebėjimus.

Modernus ir šiuolaikiškas duomenų centrastaip pat turi gaisro aptikimo sistemas, automatinį gesinimą dujomis, ugniai atsparias sienas, nešiojamuosius gesintuvus. Verta paminėti, kad daugelyje centrų dirba apsaugos komanda, prie pastato budi žmonės, kurie prižiūri, jog į pastatą neįeitų pašaliniai asmenys.

Visi išvardinti veiksniai lemia, kad pasaulyje labiausiai lankomos internetinės svetainės gali būti prieinamos 24/7, ištisus metus. Verslas, kuriam svarbus nepertraukiamas veikimas (pavyzdžiui, interneto parduotuvės, sveikatos, valstybinės paslaugos) turėtų rinktis patikimo, šiuolaikiško duomenų centro paslaugas.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA