Angle down Atgal

Kaip biuro baldai veikia mūsų produktyvumą?

Mūsų šalies biuruose vis dar galime rasti kietų, nepatogių kėdžių, ant kurių sėdint jau po pusės valandos surakina nugarą, ar darbo stalų, vos leidžiančių įsitekti. Tokių baldų dizainas neretai taip pat būna pasenęs, nebemadingas, dėl to biuro aplinka tampa ne tokia motyvuojanti ir gyvybinga.

Daugelis darbuotojų biuruose praleidžia daugiau laiko nei namuose, bet retai kuris turi visiškai tinkančią ir patogią darbo vietą. Tad ar baldai gali tiesiogiai veikti produktyvumą?

Biuro baldai darbuotojų našumui įtakos tikrai turi: dėl nepatogių baldų greičiau surakina nugaros skausmas, pajuntame nuovargį, be to, nešiuolaikiška aplinka neigiamai veikia kūrybiškumą. Ir visai nebūtina visų biure esančių baldų pakeisti iškart, tačiau, kai nuspęsite įsigyti naujus darbo stalus, ieškokite ergonomiškų, stilingų ir praturtintų moderniomis detalėmis.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį?

Ieškokite baldų, kurie leistų patogiai susidėti viską, ko reikia kasdieniam darbui

Nieko nėra blogiau už netvarką darbo vietoje. Vienu tyrimu mokslininkai įrodė, kad biurų darbuotojai vidutiniškai po 4,3 val. per savaitę sugaišta dokumentų paieškai! Taigi chaosas biure didina nusivylimą, neleidžia tinkamai atlikti užduočių ir, žinoma, neigiamai veikia produktyvumą.

Kokias problemas sprendžia talpūs biuro baldai?

  • Galite sistemingai susidėti įvairias bylas, dokumentus – svarbius popierius rasite greičiau.

  • Darbuotojams paprasčiau laikytis terminų.

  • Patariama rinktis baldus, turinčius daugiau uždarų lentynų, stalčių – biuras atrodys moderniau, tvarkingiau.

Patogūs, ergonomiški baldai sumažina skausmą ir diskomfortą

Nugaros apatinės dalies skausmas – viena pagrindinių nedarbingumo priežasčių. Tad dėl tokios elementarios priežasties – netinkamai parinktų baldų – ilgainiui būtų apmaudu netekti geriausių specialistų.

Ergonomiški ofiso baldai sumažina skausmą ir traumų tikimybę, be to, didina darbuotojų motyvaciją, produktyvumą – jie žino, kad dirbti bus saugu, patogu.

Atvirojo tipo biuro baldai palengvina komunikaciją, bet ilgainiui mažina produktyvumą

Labai dažnai darbdaviai mano, kad jei visi įmonės darbuotojai, neskirstant jų pagal veiklos sritis/profesijas/skyrius, dirbs vienoje patalpoje, bus labiau motyvuoti dirbti komandoje. Tačiau, kaip rodo Exeterio universiteto Didžiojoje Britanijoje tyrimas, tokio tipo biurai kaip tik darbuotojų produktyvumą sumažina 32 proc.

Kita vertus, atvirojo tipo baldai ofisui leidžia bendrauti efektyviau, tad komandos susitikimų, kai kurių išskirtinių projektų metu svarbu, kad darbuotojai jaustųsi lygiaverčiais komandos nariais. Tinkamai parinkti darbo stalai svarbių užduočių metu palengvina bendravimą, padeda greičiau užbaigti projektus.

Geriausias sprendimas šiuo atveju – derinti atviras erdves ir įrengti dalį darbo vietų su pertvaromis arba rinktis modulines/transformuojamas baldų sistemas. Akustinėmis savybėmis pasižyminčios pertvaros, tvirtinamos prie stalų, suteikia privatumo ir sumažina biuro aplinkoje sklindantį triukšmą. Taip pagerinamos darbo sąlygos ir kokybė šiuolaikiniame biure. Visos garsą sugeriančios pertvaros prie stalų yra tvirtinamos metaliniais laikikliais, todėl jas galima pritaikyti pagal kiekvieno darbuotojo poreikius. Be to, daugelis kolekcijų turi plačią spalvų paletę, kuri leidžia kiekvieno ofiso erdvę sukurti individualiai.

Tinkami biuro baldai leidžia geriau suskirstyti erdvę

Jei biuras atrodo kaip milžiniška erdvė be jokios konkrečios paskirties ir funkcinių zonų, pataisyti padėtį gali biuro baldai. Tinkami darbo stalai, stelažai ir pertvaros sukuria erdvę kiekvienam skyriui ir padeda patenkinti darbuotojų poreikius.

Prisiminkite, kad triukšmas mažina produktyvumą, tad geriau, jei vienoje patalpoje dirbtų ne daugiau nei keliolika darbuotojų.

Taip pat labai svarbu atskirti darbo ir poilsio zonas. Darbuotojai ypač vertina švarias, malonias erdves, kuriose jie gali pabūti per pertraukėles ar, kai reikia, ir papietauti. Kaip ir daugelyje sričių, taip ir biure derinami profesinis ir asmeninis gyvenimai.

Nauji baldai verslui? Darbuotojai jausis labiau vertinami

Nauji, modernūs, aukštos kokybės baldai darbuotojams tarsi pasufleruos, kad vadovai galvoja apie jų gerovę ir juos vertina. Vien tai didina produktyvumą: estetiška ir patogi aplinka labiau skatina darbą atlikti kokybiškai.

Kokybiškus baldus turėtų įsigyti ir dirbantieji iš namų: pirmiausia paieškokite jūsų darbo specifiką atitinkančio stalo bei patogios kėdės, padėsiančios išvengti nugaros skausmo.

Dar šiek tiek – apie spalvas: amerikiečių verslo žurnale „Inc.“ rašoma, kad labiausiai produktyvumą didina mėlyna, balta, raudona, geltona, žalia ir oranžinė spalvos. Jos nebūtinai turi dominuoti kaip pagrindinės baldų ar sienų spalvos – užtenka rinktis šių atspalvių detales.

Kur įsigyti produktyvumą teigiamai veikiančių biuro baldų? Mūsų salonus rasite T. Narbuto g. 5, Vilniuje, Eigulių g. 2, Kaune, Dvaro g. 79, Šiauliuose. Domina ergonomiški biuro baldai Klaipėdoje? Atvykite adresu Birutės g. 5.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite