Angle down Atgal

Kaip atvėsinti namus, jei neturite oro kondicionieriaus?

Vasarą namuose temperatūra gali siekti 30 ir daugiau laipsnių. Išbūti tokiose patalpose darosi sunku. Oro kondicionierius per karščius yra maloniausia atgaiva, tačiau ne visi jį įsirengę. Ką daryti, jeigu namuose nėra kondicionieriaus? Kelios gudrybės, kurios padės atvėsinti namus.

Įsijunkite ventiliatorių

Ventiliatorius – bene greičiausias būdas atvėsinti patalpą. Nors oras iš tiesų ir neatvėsta, tačiau sujudintas ir cirkuliuojantis oras pasižymi vėsinamuoju poveikiu.

Dieną neatidarykite langų

Daugelis mano, kad dieną atidarę langus išvėdins kambarį, to daryti nereikėtų. Įkaitęs oras ne tik neatvėsins namų, bet dar labiau juos įšildys. Saulės spinduliai prasibraus ir pro nuo ryto visai dienai atdarus paliktus langus.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Įsileiskite naktinį orą

Vakare pradėjus vėsti orui atidarykite langus. Prieš miegą namuose padarykite skersvėjį, kad naktinis oras pasiskirstytų po kambarį. Nepamirškite langų uždaryti ryte prieš orui pradedant šilti. Šaltas oras atvėsins sienas ir padės patalpoje ilgiau išlaikyti malonią temperatūrą.

Atidarykite duris

Šis paprastas žingsnis yra svarbus, norint namus išlaikyti vėsius. Atviros durys leidžia orui cirkuliuoti, vienoje vietoje susitvenkęs karštas oras išsisklaido ir kambario temperatūra tampa mažesnė.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Užtraukite užuolaidas

Maždaug 30 procentų šilumos į namus patenka būtent per langus. Užtrauktos užuolaidos gali sumažinti šilumos patekimą iki 7 procentų. Jeigu nenorite, kad kambarys taptų šiltnamiu, užtraukite užuolaidas (ypač pietiniuose kambariuose).

Išbandykite apsauginę plėvelę nuo saulės

Greita ir lengva priemonė, norint atvėsinti namus – apsauginė plėvelė nuo saulės spindulių. Plėvelė iki 4 kartų sumažina saulės karščio patekimą į patalpą.

Pripildykite vonią ir palikte atviras vonios kambario duris

Kai karštis nepakeliamas, išbandykite vieną gudrybę – į vonią prileiskite šalto vandens ir vonios kambario duris palikite atviras. Vanduo sugeria šilumą, taip temperatūra namuose susivienodins.

 

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite