Angle down Atgal

Kaip atsikratyti vaisinių muselių: padės namuose esančios priemonės

Pats paprasčiausias būdas, kaip atsikratyti nemalonių įnamių, yra tvarkos ir švaros palaikymas. Tinkamai pasirūpinkite maisto, vaisių ir daržvovių likučiais bei nelaikykite jų namuose. Kokias namines priemones dar galite išmėginti?

Actas

Rinkitės ne baltąjį, o sidro actą – raudonojo vyno, balzamiko ar obuolių sidro. Į stiklinę, dubenį ar kitą indą įpilkite nedidelį kiekį acto, viršų sandariai uždenkite plėvele ar įstatykite iš popieriaus lapo susuktą piltuvėlį. Plėvelėje pradurkite skylučių. Pro jas link acto patekusios vaisinės muselės nebus pajėgios išlįsti.

Bananas

Į dubenį ar stiklinę įdėkite trinto smulkinto banano. Indo viršų sandariai uždenkite plėvele su pradurtomis skylutėmis. Saldus vaisiaus minkštimas privilios museles į spąstus.

Indų ploviklis

Stiklinėje ar dubenyje vandenį sumaišykite su keliais lašais indų ploviklio ir šaukštu sidro acto. Pastarasis pritrauks museles, o dėl ploviklio paviršiuje jos nebus pajėgios išlipti ir nuskęs.

Eteriniai aliejai

Bazilikas gali atbaidyti vaisines museles, pabandykite baziliko lapų pabarstyti ant šalia vaisių dubens ar ant pačių vaisių. Muselės nemėgsta stiprių kvapų – pamirkykite kempinę eteriniame levandų aliejuje ir padėkite ją šalia tos vietos, kurioje laikote vaisius. Įvairūs tyrimai rodo, kad vaisinės muselės taip pat nemėgsta smilkalų ir citrinžolės.

Pagal Treehugger.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite