Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Kaip atsikratyti įpročio ginčytis
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Lapkričio 24 d. 22:00

Kaip atsikratyti įpročio ginčytis

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


91464

Skirtingų požiūrių susidūrimas – natūralus dalykas, būdingas komunikacijai tarp žmonių. Kas atsitinka, kai jis įvyksta tarp dviejų suinteresuotų oponentų? Ginčas. Jis gali prasidėti visiškai nekaltai, nuo apsikeitimo argumentais ir vieno bei kito pašnekovo tiesos įrodymais. Bet įkaitus aistroms jis gali peraugti į rimtą konfliktą. Mes panagrinėsime kelis būdus, kaip atsikratyti įpročio ginčytis dėl kiekvienos smulkmenos ir išvengti kivirčų.

Žmonių požiūris į tokį reiškinį kaip ginčas taip pat gali smarkiai skirtis. Pasitaiko tokių, kurie būna linkę nusileisti ir stengiasi nesivelti į konfliktus, taktiškai pasitraukia iš santykių aiškinimosi. Kiti, atvirkščiai, semiasi iš ginčų energijos, nors ir neigiamos, ir savotiškai realizuoja save. Tokie asmenys dažniausiai kenčia nuo vidinio konflikto su savimi, kurio niekaip negali išspręsti. Todėl jiems nuolat reikia papildomo „kuro“. Jie būna linkę provokuoti ginčus. Gerai tai ar blogai? Žinoma, viskas priklauso nuo ginčo pobūdžio.

Tais atvejais, kai padiskutuoti susirenka filosofai ir intelektualių disputų apie daiktų prigimtį mėgėjai, nebūna nieko neigiamo. Priešingai, tokie ginčai gali padėti suvokti netikėtus dalykus ir įgauti naujų žinių. Kitais atvejais, kai ginčai kyla dėl smulkmenų, jie būna destruktyvūs ir nuo jų nukenčia komunikacija. Jeigu pastebite, kad dažnai įsiveliate į ginčus ir nenorite prarasti visų savo draugų bei pažįstamų, pasistenkite atsikratyti tokio įpročio, persiorientuoti ir įprasti kontroliuoti savo „kivirčinį“ elgesį. Tam psichologai rekomenduoja tokią veiksmų taktiką.

1. Emocionaliai atsiribokite nuo situacijos

Dažniausiai oponentai sudaro konfrontaciją tik todėl, kad lengvai pasiduoda emocijoms ir kito žodžius ima sau giliai į širdį. Tokiems žmonėms būtina mokytis sekti savo emocinę būseną, neleisti jai vystytis ir nesigilinti į nemalonius išgyvenimus. Čia padeda įvairūs meditaciniai metodai, mokantys sutelkti dėmesį ir atpalaiduoti jį, nuslopinti emocijas. Pagrindinė mintis, kurią reikia suvokti: „Mano neigiama emocija nesu aš“.

2 .Išsiaiškinkite, kodėl ginčas reikalingas būtent jums

Priežastys gali būti ir lengvai suprantamos, ir giluminės, besislepiančios už kitų dalykų. Galbūt jūs norite padidinti savo reikšmingumą laimėję ginčą. O gal už pomėgio prieštarauti slepiasi jūsų nepasitikėjimas savimi. Paklauskite savęs, ką gausite laimėję giną arba ką prarasite pralaimėdami. Atsakymas padės jums atsikratyti tokio kenksmingo įpročio veltis į konfliktus.

3. Pripažinkite kito teisę į savo požiūrį

Tai padeda tiems žmonėms, kurie šimtu procentų įsitikinę, kad yra teisūs ir nepripažįsta kitų nuomonių, išskyrus savąją. Toks kategoriškumas neturi perspektyvų ir tik trukdo bendrauti su žmonėmis.

Visi mes esame skirtingi. Mūsų tikslai, mintys, pasaulėžiūros skiriasi. Ir taip bus, nepriklausomai nuo to, ar jūs su tuo sutinkate, ar ne. Įrodyti visiems, o juo labiau primesti, savo tiesos nepavyks. O konfliktiško ir arogantiško žmogaus reputaciją tikrai įgysite. Susimąstykite, ar ne paprasčiau palaikyti su oponentu gerus santykius ir pasilikti kiekvienam prie savo nuomonės.

4. Sustabdykite ginčą

Jeigu kitas asmuo jus provokuoja ginčui, pasistenkite nepasiduoti. Tai padaryti nebus sunku. Užteks trumpai, be papildomų aiškinimų, pareikšti, kad oponentas yra teisus. Tai iškart sumažins jo azartą ginčytis. Arba pademonstruokite savo nenorą dalyvauti konfrontacijoje.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA