Angle down Atgal

Kaip atrodo šių metų adventas?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako. 

Šių metų Adventas beveik atitinka laiko dvasingumą. Aš nuo pat ankstyvos vaikystės prisimenu, kaip suaugę žmonės sakydavo, kad adventas tai ypatyngas laikotarpis, tai laukiama Kristaus kūdikio. Kaip dabar prisimenu, kaip kaimynai ir visi namiškiai būdavo kažkokiame pakilime.

Tuo laikuotarpiu stengdavosi nekelti jokių vakarėlių, nebūdavo ir vestuvių. Tai apimdavo visus, kažkoks dvasingumas. Prisimenu, kaimynas, kinkydamas arklį, pyktelėjo ant jo, kad šis nenori kojos pakelti ir riktelėjo: "Kelk koją, žalty". Bet greitai persižegnojo ir atsiprašė Dievo. Juk tas laikotarpis buvo laikomas labai svarbiu. Jeigu kas turėjo skolos, tai stengdavosi grąžinti. Šiaip labai stengdavosi sutvarkyti aplinką, viską sudėlioti į savo vietas.

Tai būdavo dvasinio pakilimo laikotarpis. Mes, vaikai, su dideliu nerimu laukdavome kalėduojančio kunigo. Tam momentui šluodavo kiemus ir pabarstydavo geltonu smėliuku. O atvažiuodavo su gražiu žaržolais papuoštu arkliu, klebonas, zakrastijonas ir vargonininkas. Duris mama atidarydavo ir atbėgdavo prie mūsų, atsiklaupdavo.

Bažnyčios tarnai įeidami pašventindavo gryčią ir labai gražiai užgiedodavo. Klebonas prieidavo prie kiekvieno ir duodavo pabučiuoti kryželį. Po to visi atsistodavome, klebonas apdalindavo vaikus saldainiais su popieriukais. Kartais paklausdavo, ar mes, vaikai, mokame poterius, tai mums būdavo pats baimingiausias dalykas. Bet viskas baigdavosi gerai.

O koks dvasingumas šiandieninių žmonių? Tai, mano požiūriu, labai žemo lygio. Daug labai nervingumo ir netvarkingumo. Štai prieš kelias dienas kažkokiu būdu prie medžio, esančio šalia Dainų gatvės 8 namo, atsirado negyvas kiras. Kas jam atsitiko, nežinau. Gal kas pašovė ar dėl kitokios priežasties galą gavo? Bet keistenybė ta, kad plunksnuotas negyvėlis visiškai prie tako išgulėjo kokias tris paras.

Per tą laiką praėjo dešimtys žmonių ir taip pat valytojos. Pritrūkęs kantrybės paėmiau ir nunešiau prie atliekų konteinerių. Kitas pilietis, žiūriu, paėmęs paskutinę cigaretę, pakelį numetė. Mano pastaba nepatiko, grėsmingai nusikeikė ir nuėjo.

Kaukės taip pat mėtomos bet kur. Taigi nervingumas, betvarkiškumas, agresyvumas daugeliui išvarė iš galvų dvasingumą. Vieni sumuša savo žmonas, kiti vaikus. Na dabar įsibujojo virusas, kaukių nešiojimo laikuotarpis. Taigi dalis savo piktybinių veiksmų priežastis, bando suversti Covid-19. Gal kai kuriuos ir išveda iš doro kelio?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite