REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2021 m. Sausio 17 d. 17:02

Kaip ap­sau­go­ti te­le­foną nuo šal­čio?

Šiauliai

(Senivpetro nuotr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


161794

Pas­pau­dus šal­čiui, ne tik žmonėms ima ledė­ti no­sys – grėsmė su­šal­ti iš­ky­la ir jūsų te­le­fo­nui. Šal­tis nei­gia­mai vei­kia elekt­ro­ni­nius įren­gi­nius, ta­čiau, ži­no­da­mi ke­letą gud­ry­bių, iš­ma­niuo­ju nau­do­sitės be trikd­žių.

1. Laikykite telefoną arčiau savęs. Stengdamasis palaikyti savo funkcionalumą minusinėje temperatūroje, telefonas sunaudoja daug daugiau energijos nei įprastai. Dėl to išmanusis gali netikėtai išsijungti arba dar pakankamai įkrauta baterija – tiesiog išsikrauti.

Spaudžiant speigui, tokių trikdžių išvengsite, telefoną laikydami arčiau savęs, o ne rankinėje ar kuprinėje. Taip savo kūno šiluma apsaugosite įrenginį nuo atšalimo.

Rekomenduojama išmanųjį įsidėti į vidines drabužių kišenes arba specialų telefono dėklą, kabinamą ant kaklo po viršutiniais lauko drabužiais. Jei tokios galimybės neturite, įvyniokite telefoną į šaliką, kepurę ar įkiškite jį į pirštinę – tai taip pat neleis jam greitai atvėsti.

2. Pasirūpinkite visišku įkrovimu. Kadangi šaltyje baterija senka kur kas greičiau nei įprastai, prieš išsiruošdami iš namų, iki galo ją įkraukite. Taip pat rekomenduojama pasirūpinti papildomais įkrovikliais ir išorinėmis baterijomis.

Visuomet turėkite keletą įkroviklių skirtingose vietose: vieną automobilyje, kitą darbe, o išorinę bateriją nešiokitės kartu su savimi. Ji itin pravers ir ilgesnį laiką leidžiant lauke. Žinoma, termometro stulpeliui rodant minusinę temperatūrą, jai taip pat galioja taisyklė – kuo šilčiau, tuo geriau. Todėl bateriją taip pat patartina laikyti šiltesnėje vietoje, specialiame dėkle.

3. Besiruošdami į lauką, „aprenkite“ ir telefoną. Šaltyje telefonai tampa itin gležni ir net menkiausias stuktelėjimas gali į šipulius suskaldyti ekraną ar stiklinę išmaniojo nugarėlę. Rekomenduojama pasirūpinti patvariu ir drėgmei atspariu dėklu, kuris ne tik apsaugos telefoną nuo smūgių, bet ir neleis jam taip greitai atvėsti.

4. Nepalikite telefono automobilyje. Sunkių gedimų sukelia ne tik žema temperatūra, bet ir drėgmės kondensatas. Jis susidaro tuomet, kai sušalęs telefonas vėl patenka į šilumą.

Net ir trumpam nešildomoje patalpoje ar automobilyje paliktas telefonas greitai atvėsta. Jei jau taip nutiko, kad pamiršote savo išmanųjį automobilyje ir jo baterija išseko, nepulkite jo krauti vos grįžę į namus. Palikite jį atšilti ir palaipsniui pripratinkite prie šilumos. Tik po kurio laiko galite telefoną įjungti krauti.

5. Tiesiog išjunkite. Kartais paprasčiausias būdas yra veiksmingiausias – temperatūrų skirtumai telefoną veiks mažiau, kai jis bus išjungtas. Todėl, jei ketinate daug laiko praleisti lauke, pavyzdžiui, susiruošėte į žygį ir tuo metu galite išmaniuoju nesinaudoti, tiesiog išjunkite jį. Tokiu būdu, nors ir neturėsite ryšio, apsaugosite savo bateriją. Kartais tai – puiki proga išbandyti popierinius žemėlapius ir patikrinti savo orientacinius įgūdžius.

Jeigu visiškai išjungti mobiliojo negalite, tuomet savo išmaniojo nustatymuose pasirinkite energijos taupymo ar „Lėktuvo“ režimą.

Parengta pagal pranešimą spaudai

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA