Angle down Atgal

Kaimo šventė „Varliškas susitikimas tikrame Varlių kaime“

Birželio 20 d. į Varlių kaimą, Onuškio sen., rinkosi žmonės: ir jauni, ir vyresni, ir visai maži... Pačiame kaimo centre, prie vienos iš sodybų, gražioje pievelėje, vyko Varlių kaimo gyventojų susibūrimas. Dusmenų bibliotekininkė organizavo Varlių kaimo gyventojams šventę, dalyvavo rašytojas Juozas Žitkauskas.

Renginys buvo pradėtas tokiais žodžiais: „Gimtasis kraštas – namai, kurių pamiršti negalima, kurie išlydi išeinant ir pasitinka grįžtant. Ir laukia grįžtančių. Tėviškės jausmas sakyte sako mums, kad nesame vieni, atskiri, o surišti, susieti ne tik kartu su esančiais, bet ir su tais, kurie gyveno prieš mus ir gyvens po mūsų...“. Trumpai buvo apibūdintas kaimas, koks jis dabar, kiek gyventojų, kiek sugrįžtančių... Stasė Masilionienė, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorės pavaduotoja, papasakojo visiems, iš ko kilęs Varlių pavadinimas, Bronė Palubinskienė, vyriausia šio renginio dalyvė, dalinosi savo prisiminimais apie kaimą, jo istoriją, ženklus, menančius dvarvietę, savo klasės draugus bei Jono Kazlausko-Šermukšnio likimą...

Į renginį buvo pakviestas rašytojas Juozas Žitkauskas. Jis paskaitė savo eilėraščių apie varlukės Anelkutės gyvenimą, jos rūpesčius. Tai pat rašytojas pasidžiaugė iš vakaro sukurtu eilėraščiu „Kap varlukė Anelkutė važiavo Varlių kaiman“.

Renginyje buvo galima apžiūrėti, iš Varlių kaimo kilusios, Onos Budrevičiūtės-Lepiochinienės „Varlių kolekciją“, kuri vis pildoma jau apie 12 metų. Visi susirinkusieji gavo po ženkliuką su varlytės atvaizdu, parašė savo palinkėjimus kaimui. Skambėjo Rugilės atliekamos dainos apie namus ir gimtąsias vietas. Po renginio vaišinomės suneštinėmis vaišėmis.

Buvo be galo smagu susitikti, pabūti kartu... Sutarėme, kad tokius pasibuvimus organizuosime ir ateityje. Ačiū visiems, kas atvyko, kas prisidėjo prie renginio organizavimo. Iki kito karto!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite