Angle down Atgal

Kai saulė nurausvina veidą

Nudegus saulėje, vaistinėse galite įsigyti specialių šaldomųjų purškiklių arba vaistų nuo alergijos. Tačiau efektyvių priemonių įmanoma pasigaminti ir patiems.

Jei oda sudirginta, paruoškite košelę iš ruginių miltų ir linų aliejaus. Košelę užtepkite ant veido ir 20–30 minučių palaikykite. Tokia kaukė labai gerai suminkština odą po saulės vonių. Tiesa, prieš naudodami kaukę, išbandykite – ar nealergizuoja.

Nudegus galima naudoti kompresus tik iš ramunėlių arba mėtų, ramunėlių ir gysločio mišinį. Valgomąjį šaukštą gerai sugrūsto mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite indą ir palikite 30 minučių. Po to perkoškite ir naudokite kompresams.

Jei nudegimai lengvi, gerai veikia kaukė iš rūgštaus pieno su vienu suplaktu kiaušinio baltymu. Kaukę ant veido laikykite 15–20 minučių ir nuprauskite kambario temperatūros vandeniu.

Jeigu ant odos nuo nudegimo atsirado pūslių, geriausia kreiptis į gydytoją. O kai veido oda ima luptis, prauskite ją agurkiniu vandeniu. Jį paruoškite taip: didelį agurką nuplaukite, supjaustykite ir užpilkite 0,5 l verdančio vandens. Sutrinkite agurko gabaliukus ir iškoškite. Tokiu vandeniu veidą prauskite ryte ir vakare – rezultatai nudžiugins.

Beje, nuo saulės spindulių saugokite ne tik veidą, bet ir plaukus. Dėl saulės spindulių ir sūraus jūros vandens plaukai darosi bespalviai, negyvi, sausi, tad nešiokite skareles, kepures. Be to, reikia leisti plaukams pakvėpuoti, nesuspausti jų įmantria šukuosena. Labai naudinga pašukuoti plaukus iš apačios į viršų, palenkus galvą žemyn.

Saulė taip pat gali tapti regėjimo priešu, sukelti vokų uždegimą. Ypač jautrios – žydros ir žalsvos akys. Sudirgusias akis skalaukite ramunėlių, liepų arba rugiagėlių nuoviru. Nešiokite akinius nuo saulės su apsauga nuo UV.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite