Angle down Atgal

Kai kuriuos darbuotojus siūloma nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Paulė Kuzmickienė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, siūlydamos išplėsti asmenų ratą, kuriems suteikiama galimybė pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų nemokamai.

Parlamentarės siūlo valstybės lėšomis sudaryti galimybes pasiskiepyti mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams ir auklėtojams, socialiniams darbuotojams.

Šiuo metu valstybės lėšomis gali skiepytis 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigos, nėščiosios. Parlamentarės siūlo išplėsti šį sąrašą, įtraukiant mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus, nes šie dirbdami savo darbą susiduria su didele galimybe užsikrėsti ir susirgti minėtomis ligomis.

„Labai trūksta mokytojų. Dar blogiau būna gripo sezono metu, susirgus mokytojui, nėra kuo jo pakeisti, mokymas nutrūksta savaitei ar dviem. Todėl skiepijamasis nuo infekcinių ligų būtų gera priemonė išsaugoti darbingus mokytojus mokykloje“, – teigia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarės taip pat prašo pateikti informaciją, kiek šiais metais yra užsakyta gripo, tymų ir pneumokokinės infekcijos vakcinų, kada jos pasieks Lietuvą ir bus perduotos sveikatos priežiūros įstaigoms, ar yra numatytos visuomenės informavimo apie skiepijimosi reikšmę priemonės, kokios jos.

„Praėjusiais metais gripo sezonas prasidėjo gerokai anksčiau, nei planuota, vakcinos atkeliavo vėliau, todėl buvo vėluojama skiepytis. Laukiant šių metų žiemos sezono turime galvoti ne tik apie gripą, kuris pagal socialinius ir ekonominius nuostolius pirmauja tarp visų užkrečiamųjų ligų. Skiepijimo aprėpčių didinimas labai svarbus, siekiant suvaldyti COVID-19. Pasiskiepijus nuo gripo yra žymiai mažesnė tikimybė susirgti šia liga ir jausti jos simptomus, kurie labai panašūs į COVID-19. Dėl to galime išvengti apsilankymų pas gydytoją, diagnozės nustatymo, laboratorinių tyrimų“, – pažymi  parlamentarė P. Kuzmickienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite