Angle down Atgal

Kai kurios ES sankcionuojamos Baltarusijos įmonės turi ryšių Lietuvoje

Kai kurios Baltarusijos įmonės, dėl kurių sankcionavimo šią savaitę sutarė Europos Sąjunga (ES), turi verslo ryšių Lietuvoje, remdamasis šaltiniais skelbia portalas 15min.lt, paviešinęs bendroves, kurioms sutarta įvesti sankcijas.

Įmonės, kurioms bus įvestos sankcijos, yra „Logex“, „Novaja Neftenaja Kompanija“, „Sohra“, „Bremino group“, „Globalcustom“ „Belaeronavigacija“, „Maz“ ir „Belaz“.

Anot portalo, kai kurių įmonių, kurioms gresia ES sankcijos, bendrasavininkiai yra Aliaksejus Aleksinas ir Aliaksandras Zaicevas, yra įkūrę įmones Lietuvoje, tačiau šios bendrovės veiklos šalyje beveik nevykdo.

A. Aleksinas 2012 metais Lietuvoje įkūrė bendrovę „Lexie Ventures“, pernai joje nedirbo nė vienas darbuotojas, ji negavo jokių pajamų.

Tais pačiais 2012 metais A. Zacevas įkūrė įmonę „Sohra“, kurios pavadinimas nesiskiria nuo bendrovės, kuriai, 15min.lt duomenimis, bus įvedamos ES sankcijos.

Naujas sankcijas ES Baltarusijai nusprendė įvesti po to, kai gegužę Minske buvo priverstinai nutupdytas į Vilnių skridęs civilinis lėktuvas, kuriame buvo opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius

Dėl sankcijų taikymo dar 78 Baltarusijos asmenims ir aštuoniems juridiniams asmenims buvo sutarta šią savaitę.

Septyni į sankcijų sąrašą įtraukti asmenys yra tiesiogiai susiję su lėktuvo nutupdymu, o 71 žmogui sankcijos bus taikomos dėl Baltarusijos vyriausybės platesnio masto kampanijos prieš opoziciją, sakė diplomatai.

Priemonės oficialiai turi būti priimtos pirmadienį, per ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite