Angle down Atgal

Kai kuriems žmonėms su negalia galimos išimtys dėl kaukių dėvėjimo

Kai kuriems žmonėms su negalia galimos išimtys dėl kaukių dėvėjimo, numato sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos penktadienį pasirašytas sprendimas.

Jei neįgalus žmogus dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukės arba kaukės dėvėjimas galėtų pakenkti negalią turinčiojo sveikatai, jam leidžiama nedėvėti kaukės ar kitokios kvėpavimo takų apsaugos priemonės.

Ši išimtis galioja erdvėse, kuriose nuo šeštadienio kaukės tapo privalomos: prekybos, paslaugų teikimo, laisvalaikio ir pramogų vietose, tam tikrais atvejais sporto varžybose ir renginiuose, oro uostuose, taip pat viešajame transporte, įstaigose.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, toks sprendimas priimtas sulaukus pranešimų apie įžeidinėjamus ar į parduotuves neįleistus neįgalius žmones, kurie kaukių nedėvėjo dėl sveikatos būklės.

„Esame ne kartą prašę visuomenės sąmoningumo, tolerancijos bei supratingumo dėl negalią turinčių žmonių. Deja, pastarųjų dienų viešoje erdvėje aprašytos istorijos, pavyzdžiui, kai viešajame transporte įžeidinėjami žmonės su negalia arba neįleidžiami į parduotuves, jei nedėvi kaukės, rodo, kad tolerancijos ir elementaraus žmogiškumo stinga“, – pranešime cituojamas A. Veryga.

„Tad priimtas sprendimas šias išimtis įforminti, kad nebeliktų vietos interpretacijoms, nes, panašu, kad žodinių prašymų neužtenka. Tikiuosi, kad įteisinta išimtis visiems bus aiški ir nebeliks daugiau klausimų ar noro įžeidinėti silpnesniuosius“, – sako A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad apsaugines kaukes dėvėti privaloma prekybos paslaugų teikimo vietose, tam tikrais atvejais sporto varžybose ir renginiuose, oro uostų patalpose, viešajame transporte, įstaigose tiek darbuotojams, tiek lankytojams, vyresniems nei 6 metų vaikams. Išimtys taikomos, kai apsauginės kaukės trukdo suteikti paslaugas, pavyzdžiui, atliekant veido grožio procedūrą ar atliekant barzdos skutimo paslaugą.

Kaukės dėvėti nereikia ir sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ar pramogų parkuose.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite