Angle down Atgal

Kai automobilis lieka kieme...

Žiemos laikotarpiu naudoti atšvaitus kaip niekad svarbu. Statistika rodo, kad praėjusiais metais net 38 proc. visų žuvusiųjų keliuose buvo pėstieji, o tarp aukų – daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, iš kurių nė vienas neturėjo atšvaito.

Tyrimai rodo, kad 90 proc. informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl, būdami gerai matomi kelyje tamsiuoju paros metu, esame žymiai saugesni, o atšvaitas yra paprasta, tačiau labai efektyvi gyvybę sauganti priemonė.

Tiesa, atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai.

Juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos. Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabėtų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama, – užmiestyje pėstieji privalo eiti kairiąja kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.

Parengta pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite