Nuotrauką dariau šalia Karaliaučiaus g., ties PC „Arena“, 2019 08 18
Angle down Atgal

Kada mes visi ir mūsų valdininkai pamilsime tvarką?

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Šiaip ne vienas pasako, kad Šiauliai gražėja ir švaresni darosi, tai galiu patvirtinti ir aš. Bet kaip gaila – ne visur.

Štai tik paėjus Karaliaučiaus gatvės šaligatviu Lieporių link, žaliuoja graži alėja. Vaizdas gražus, bet žvelgiant į viršūnes, o pažvelgus į medžių kelmus, matosi, kad jie apleisti. Apaugę žolėmis ir krūmeliais. Vis dėlto šalia gatvės miesto ribose taip neturėtų būti. O štai už kelių žingsnių pradėta krauti į krūvą senų televizorių lūženas. Juk visa tai daroma ne valdininkų įsakymais, bet pačių žmonių, tų, kurie nemyli tvarkos.

Kyla klausimas: kodėl mes nemylime tvarkos, nemylime pačios gamtos? Manau, todėl, kad per ilgai išbuvome svetimtaučių iš Rytų „globoje“. Aš gerai prisimenu tuos laikus, kada tvarkingumą mylinčius žmones visaip niekindavo ir net nubausdavo. Tada būdavo svarbiau betvarkė, mat pripratinti prie netvarkos, palaido gyvenimo, permirkusio alkoholiu, lengviau valdyti. Gerai prisimenu anuos laikus, kada „dėn roždenijas“ linksmai leisdavo tiesiog cechuose. Todėl ilgai gyvenusius prie betvarkės labai sunku pripratinti prie tvarkos. Štai kiek tokių vaizdelių galima pamatyti, kada suaugę, ištuštinę cigarečių pakelį, meta kur papuolė, nesvarbu ir tai, kad šalia yra šiukšlių urna. Paaugliai ir vaikai, įšvalgę traškučių maišelius ar ledų ištuštintus pakelius, meta nesvarbu kur. Todėl labai nemalonu matyti, einant per aikštę į „Lidl“, kuri tiesiog pilna, tiesiog baltuoja nuo popiergalių ir visokios taros.

Tada ateina mintis: o kaip mes būtume tvarkingai gyvenę, jeigu 50 metų pas mus būtų buvę okupantai iš Vokietijos? Manau, visi pakampiai blizgėtų. Aš tuos laikus prisimenu, visur vyravo tvarkingumas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite