REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Lapkričio 27 d. 16:11

Kada man gali padėti masažas?

Kaunas

Tomas RimkusŠaltinis: Etaplius.lt


108495

Kaip pasirinkti masažų kiekį, kokias vietas masažuoti ir kam masažas gali labiausiai padėti, pasakoja RS holistinio masažo meistrė Jolita Puidokienė.

Masažų kiekis priklauso nuo kūno vietos

Derinant masažą su mankšta ar sportu raumenų kraujotaka kur kas aktyvesnė ir masažo nauda yra ženkliai stipresnė. RS holistinius masažus atliekanti Jolita Puidokienė pasakoja, kad masažo nauda pasijaučia jau po pirmo karto. Pasak moters, ypatingai tai pajaučia tie, kurie ateina, pavyzdžiui, su juosmens skausmais. Tai itin dažnai pasitaikantis negalavimas. Jei pas masažuotoją atvykote dėl įsisenėjusių skausmų, tokiais atvejais nepakanka vieno seanso, kad problema atsitrauktų ilgam. Kitaip tariant, tas kas „užtarnauta“ per daugelį metų, negali būti pašalinama per valandą.

Dažniausiai problemoms spręsti paskiriami keturi susitikimai, kurie suplanuojami kas antrą dieną. Masažuojamas visas kūnas, tačiau daugiausia dėmesio skiriama probleminei vietai. Po tokio kurso rekomenduojami palaikomieji masažai, kurie atliekami maždaug kas keturias savaites.

Kita dažna problema – skausmai kaklo, menčių srityje. Šiuo atveju kursas labai panašus. Keturi intensyvūs masažai, po kurių seka palaikomieji. Tik masažo metu daugiau dėmesio skiriama viršutinei nugaros daliai. Tokie skausmai dažnai vargina sėdimą darbą dirbančius žmones. Norint išvengti komplikacijų, pas masažuotoją kreiptis rekomenduojama kol skausmas nėra įsisenėjęs.

Dailesnis kūnas be bado dietos

Tarp moterų populiariausi - figūros modeliavimo masažai. Jų metu šlaunų, sėdmenų apimtis galima sumažinti 3-7 centimetrais. Tokį rezultatą galima pasiekti atlikus 4-5 masažus. Liekninančių masažų dažnumas yra toks pats kaip ir turint nugaros ar kitų problemų. Palaikomųjų masažų kursas tokiais atvejais priklauso nuo to, kaip moteris linkusi pilnėti, ar organizmas kaupia skysčius, koks yra bendras fizinis aktyvumas. Tačiau periodiškumas vidutiniškai yra kas 3-5 savaitės.

Patarimas darboholikams

Masažai labai aktualūs naktinį darbą turintiems žmonėms, pavyzdžiui, medikams. Taip pat pas masažuotojus dažnai užsuka ir sporto treneriai. Dirbant naktinį arba fiziškai intensyvų darbą įprastai atsiranda nusiskundimų dėl pervargimo, išsekimo. Masažo metu atsatomos jėgos, darbingumas. Grįžta energija, lengviau susikaupti, žmonės jaučiasi žvalesni.

img-20191011-092858.jpg

Kada masažas netinka?

Nerekomenduojama pas masažistą kreiptis dėl ūmios būklės. Tarkim, staigus skausmas ir uždegimas susuko nugarą, sunku judėti, judesiai skausmingi. Tai rodo, kad į masažą jau pavėlavote, nes jums reikalinga skubi pagalba ir tokiu atveju geriausia kreiptis į medikus, kurie įprastai skiria vaistų nuo uždegimo. Nurimus ūmiam uždegimui galima kreiptis į masažuotoją, kuris padės užkirsti kelią ūmios būklės pasikartojimui ir padės pasveikti.

RS holistinis masažas gydo skausmo priežastis

Pagrindinė šio masažo idėja – kūnas yra nedalomas, darniai veikiantis mechanizmas. Todėl gydymas atliekamas ne tik tose vietose, kur žmogui skauda ar jaučiama įtampa, bet sujudinami ir reikiami taškai, paveikiant visas organizmo sistemas.

Kuomet jaučiamas skausmas juosmens ar kaklo srityje, tai problema nėra tik toje vietoje. Dažniausiai, skausmas yra tik pasekmė ir jis jaučiamas nebūtinai ten, kur yra pažeidimas. Pavyzdžiui, jei skauda juosmenį, reiškia stipriai įsitempę yra kojų raumenys (nugaros pusėje) ir nusilpęs pilvo presas. Dėl šių pakitimų juosmuo pertempiamas, negali išsilaikyti natūralioje pozicijoje ir ilgainiui pradedame jausti skausmą. Jei skauda kaklą, tai jį tempia per daug įveržtos mentys. Todėl holistinis masažas paliečia visą kūną. Nors skausmas yra kaklo srityje, bet masažas prasideda nuo pirštų galiukų. Nes visi kūno raumenys susiję tarpusavyje, todėl geriausias rezultatas pasiekiamas atpalaiduojant visus kūno raumenis. Ne tik problemines vietas.

Masažuotoja Jolita pasakoja, kad vardan norimo rezultato (pavyzdžiui, sveika nugara ar kaklas, lengvos kojos) žmogų siekiama paveikti per 7 minties ir rankos prisilietimus, per visus jo pojūčius: uoslę, regą, skonį, garsą, lytėjimą (kitaip tariant atitinkamą masažo metodiką), intuiciją ir savęs priėmimą.

Tokiu būdu efektyviai stimuliuojama jo psichosomatika, kraujotaka, limfotaka, fascijos (jungiamojo audinio plėvelės), raiščiai, sausgyslės, sąnariai bei raumenys. Žmogus yra vientisas kūrinys. Masažas atliekamas su tam tikrais akcentais reikalingai kūno vietai bei sujungiant visą kūną į vieną vientisą harmoningą visumą.

Kam tinka masažai?

Tokios paslaugos, pasak Jolitos, tinka tiek suaugusiems, tiek paaugliams. Per savo praktiką ji tikina išmasažavusi per 700 žmonių: „Kiekvienas ateina su individualiomis, specifinėmis problemomis, visi esame labai skirtingi. Net ir tas pats žmogus kitą kartą atsineša visai kitas įtampas. Tad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – šmaikštavo Jolita. Baigusi magistrantūros studijas verslo sektoriuje, ji įstojo į Karaliaus Mindaugo profesinę mokyklą masažuotojo kvalifikacijai įgyti. Po dviejų metų mokslų Jolita baigė ISPADO SPA specialisto programą, o dabar yra RS Holistinės masažo mokyklos mokinė bei būsima meistrė.

Norėdami užsirašyti į RS holistinį masažą ar sužinoti daugiau apie procedūras, kreipkitės telefonu +370 698 74535 arba Facebook puslapyje Jolitos masažo terapija.

Daugiau: masažuokliai



REDAKCIJA REKOMENDUOJA