Angle down Atgal

Kada būsime laisvi nuo kaukių?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako. 

Šiuo metu sunku pamatyti žmogų be kaukės. Iš policijos girdisi grėsmingi grasinimai, jog jeigu būsi pagautas be kaukės, tai gali būti nubaustas 250 - 500 eurų. Taigi, žmonės stengiasi nešioti kaukes ir visiškai ne dėl to, kad bijo išgarsinto viruso, bet dėl piniginės bausmės.

Vienas vyras man aiškino, kad jis jaučiasi visiškai sveikas, nei čiaudo nei kosti, bet priverstas save dusinti iš „skarmalo“ pasiūta kauke. Nors jo manymu, jokia kaukė neišgelbės jeigu atskris virusas. Bet užtat, koks patogumas nusikaltėliams. Jie gali moterį ar vyrą apiplėšti ir liks nenubausti, nes nešiojo kaukę. Mat negalima bus atpažinti.

Po karo, kada jau įsitvirtino komunistinė valdžia, buvo uždrausta kaukes nešioti taip vadinamiems „žydukams - persirengėliams“. Prisimenu pasakojimą, kada vienas persirengelis užgavėnių proga išdaužė prie vieškelio esančios trobos langus. Mat ji neleido įeiti į trobą kaukėtam svečiui, kabutėse. Taigi, mano atsiminimuose buvo visokių atvejų. O juk nuo pat vaikystės prisimenu, kad atėjus rudeniui daug kas kosėdavo ir čiaudėjo. Tai buvo gripiniai susirgimai. Tik būdavo prašymas, kad čiaudant būtinai reikia užsidengti burną, palenkti galvą į žemę. Ir jokių kaukių nereikėjo. O kaip eidavome į kokį pagrabą, kur mirusysis mirdavo nuo džiovos, tai niekam ir į galvą neateidavo mintis, kad galima užsikrėsti. Tik patardavo neiti prie karsto, ar prie lentos ant kurios gulėjo parėdytas „nabašnikas“. Žinau vieną moterį, kurios mamytė mirė nuo džiovos ir ją paliko vos kelių metukų. Prieš mirtį bučiavo, bet neužkrėtė. Taigi, dabar kalbama, kad daugiau gali mirti nuo baimės, nei nuo viruso. Juk kiekvieną dieną skelbiami užsikrėtusiųjų skaičiai. Tiesiog vyksta psichologinės atakos.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite