Angle down Atgal

Kada bus baigta Laisvės alėjos rekonstrukcija?

Ilgokai kauniečius varginusiuose Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbuose, atrodo, pasiektas baigiamasis etapas. Tiesa, pastaruoju metu pasirodė prieštaringų pranešimų apie galimą darbų pabaigos laiką.

Ragina paskubėti

Darbus atliekančios bendrovės atsovai užsiminė, kad rekonstrukcija bus baigta kitų metų vasarą, o savivaldybės specialistai - kad jau šiais metais.

Paprašytas patikslinti galimus darbų pabaigos terminus Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis portalui „Kauniečiams.lt“ sakė: „Tikimės ir matome, jog įmanoma visus fizinius darbus pabaigti iki metų pabaigos. Žinoma, sutartis su rangovu pasirašyta iki kitų metų liepos mėnesio, tačiau raginame rangovą visus darbus užbaigti kaip įmanoma greičiau“.

Jau atnaujintomis Laisvės alėjos atkarpomis vaikščiojantys kauniečiai ne tik grožisi nauju pagrindinės miesto gatvės rūbu, bet tikina patebintys ir defektų: pavyzdžiui, suskilinėjusių grindinio dangos plokščių.

Išbandė ekstremaliomis sąlygomis

Rekonstrukcijos eiga ir kokybe besirūpinantys Kauno miesto savivaldybės atstovai pabrėžia, kad grindinio granitas išbandytas ekstremaliomis sąlygomis: bendrovė „Laboratorinių bandymų centras“ atliko išsamius atsparumo aplinkos poveikiui testus, kurių metu granitas buvo gniuždomas, lankstomas, bandomas vandeniu ir šalčiu.

Kauno savivaldybės specialistai ne kartą yra akcentavę, kad darbų kokybei taikomi aukščiausi reikalavimai. Sulūžusios ar nuskilusios plokštės kuo skubiau keičiamos naujomis.

Rekonstrukciją atliekančios bendrovės „Kauno tiltai“ ir UAB „Autokausta“ dėkoja Kauno gyventojams, miesto svečiams ir Laisvės alėjoje įsikūrusių įstaigų bei įmonių savininkams už geranorišką supratingumą, siekiant Laisvės alėją paversti dar patrauklesne erdve.

Imsis senamiesčio

2015 metų viduryje prasidėjusi Laisvės alėjos rekonstrukcija iš viso preliminariai kainuos 19 mln. eurų. Tiksli rekonstrukcijos darbų kaina paaiškės pasibaigus visiems darbams.

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A. Pakalniškis jau anksčiau yra atkreipęs dėmesį, kad užbaigus visus rekonstrukcijos etapus miestas ims tvarkyti senamiestį, Vilniaus gatvę bei rotušę. Likusi Laisvės alėjos dalis nuo Gedimino gatvės iki Vytauto prospekto ir už jo nebus pamiršta - ji turėtų būti atnaujinta atlikus rekonstrukcijos darbus senamiestyje.

Neseniai paskelbta, kad greitai bus baigta Laisvės alėjoje esančios Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios stogo rekonstrukcija, o netrukus bus pradėti ir fasado atnaujinimo darbai, kuriuos planuojama baigti kitų metų vasarą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite