Angle down Atgal

Kad stogas būtų saugus

Lietuvoje vis dar galima išgirsti stogo saugos elementus vadinant papildomais priedais, nors iš tiesų tai – būtinybė. Plačiau pasakoja suomiškų stogo dangų „Ruukki“ specialistai:

– Stogo saugos elementai užtikrina žmonių saugumą, apsaugo šalia stogo esančius automobilius, augalus ar kitus daiktus bei patį stogą. Populiariausios keturios stogo saugos elementų grupės: sieninės ir stogo kopėtėlės, sniego užtvaros, stogo tilteliai, apsauginės tvorelės.

Renkantis sienines ir stogo kopėtėles, verta atkreipti dėmesį, ar jos pakankamai plačios ir tvirtos, ar komplekte numatyti patogūs turėklai. Sniego užtvaros būna pagamintos iš storos skardos arba vamzdinės. Ovalius vamzdžius turinčios sniego užtvaros yra gerokai efektyvesnės, tvirtesnės ir estetiškesnės nei pagamintos iš skardos. Sniego užtvaras būtina įrengti bent ties įėjimais, įvažiavimais į garažą, terasomis ir kitur, kur vaikšto žmonės, taip pat ten, kur sniego ir ledo nuošliaužos krisdamos galėtų sugadinti žemiau esančius stogus.

Stogo tilteliai – tai tvirti, horizontalūs takeliai, užtikrinantys saugų ir patogų priėjimą prie reikiamos vietos stačiomis. Ant stogų, kurių nuolydis didesnis nei 7 laipsniai, aukštis iki karnizo 7 ar daugiau metrų, taip pat ant visų stogų, kai pastato aukštis didesnis nei 10 m, būtina įrengti ne žemesnes nei 60 cm apsaugines tvoreles.

Jei jūsų namo stogui reikia naudoti ir sniego užtvaras, ir tvoreles, siūlomas sprendimas „du viename“ (tvorelė ir sniego užtvara viename). Tokiu būdu reikia kone dvigubai mažiau tvirtinimo elementų, nei naudojant atskirus gaminius, stogas atrodo estetiškiau.

Stogo saugos elementus geriausia įsigyti ir montuoti dengiant stogą – taip išvengiama klaidų.

Stogo saugos elementus visiškai nesunku sumontuoti ir pačiam. Pavyzdžiui, vienas ilgamečių stogų rinkos lyderių, suomių gamintojas „Ruukki“ tam yra paruošęs itin išsamias, iliustruotas instrukcijas, kurias galima gauti visose „Ruukki“ partnerių prekybos vietose arba atsisiųsti internete adresu www.ruukkistogas.lt.

Metalistų g. 8E, Šiauliai
(8 41) 520 080
I–IV 08:00–17:00, V 08:00–15:45
www.ruukki.lt

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite