Ričardo PASILIAUSKO nuotr.
Angle down Atgal

„Kabink į spintą ir lauk gerų laikų“

Ne viena moteris patyrė, kad netgi galėdama labiau išlaidauti, ne visada randa patinkantį rūbą. Tad norinčios sukurti savitą stilių kreipiasi į profesionalą, kuris išpildo svajonę – pasiuva norimos spalvos, figūros trūkumus paslepiantį ar privalumus išryškinantį drabužį, derantį prie naujai įsigytų batelių ar rankinės .

Ko labiausiai nori moterys ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį šį sezoną, sutiko papasakoti marijampolietėms gerai žinoma siuvėja modeliuotoja Lina Striaušienė.

Moterys nori kokybiškų rūbų

Visada malonią, plačiai besišypsančią Liną klientės nepalieka ramybėje bet kuriuo metų laiku – juk moterims kaskart reikia ne tik naujo, bet ir kokybiško rūbo. Nenorėdama jų nuvilti, meistrė jau antri metai derina motinystės atostogas ir darbą.

– Labai džiaugiuosi būdama su dukryte Saule, bet noriu ir į darbą sugrįžti, nes klientės nepaleidžia, – sako jauna mama, pripažindama, kad per tuos porą metų taip ir nebuvo nutolusi nuo mėgiamos veiklos – ir mados naujovėmis domėjosi, ir moteris puošė. Beje, vyrus – taip pat, bet „jie siuvasi mažiau, nes vyrams reikia čia ir dabar“.

Moterys šiuo atžvilgiu ne tokios spontaniškos. Jos atidžiai renkasi audinius, derina modelius, taiko išskirtines detales, kurios ypač keičia drabužį.

– Visada išklausau ir stengiuosi išpildyti klientės norus, bet jeigu matau, kad jos nupasakotas variantas nebus gražus, bandau perkalbėti. Labiausiai moterys sureaguoja į pirmą matavimąsi, ypač jeigu seniai siuvosi. Tačiau pabaigtu gaminiu lieka patenkintos, nes rūbas būna toks, apie kokį ir svajojusios.

Gilinosi į siuvėjos amatą

– Net nežinau, iš kur tas noras siūti atėjo, – susimąsto Lina. – Mama, močiutė mezgė, vąšeliu nėrė servetėles, staltiesėles, o aš to visai nenorėjau. Man nuo mažens patiko piešti, o labiausiai drabužių modelius. Savo pieštais ir iškirptais popieriniais rūbeliais rengiau lėles. Kokių tik modelių nesugalvodavau! Norėdama dėvėti ne masinės gamybos drabužį, ryžausi siūti. Pirmas siuvinys sau – ilga vakarinė suknelė iš blizgios medžiagos – sulaukė daugybės komplimentų. Tai buvo paskata. Pagavo noras gilintis į siuvėjos amatą.

Siuvimo bei modeliavimo subtilybių pasimokiusi Lietuvoje, stažavusis Vokietijoje Lina sugrįžo į gimtąją Marijampolę ir surado širdžiai mielos veiklos – įkūrė rūbų modeliavimo ir siuvimo ateljė „Lina handmade“. Pirmos klientės buvo draugės, o geriausia reklama tapo darbas.

Smagiausia Linai siūti iš natūralių audinių – medvilnės, aksomo, vilnos, netgi iš šilko. „Jis labai subtilus, slystantis ir sunkiau suvaldomas, bet gražus, ir rūbas būna labai puošnus. O šiemet šilkas ypač madingas.“

Savitą įvaizdį sukurti padės sluoksniavimas ir...

Pagal pasaulines mados tendencijas šiemetis šaltasis sezonas primena praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį. Didžiausias dėmesys kreipiamas į audinių raštus, spalvą ir rūbų sluoksniavimą.

Ir suknelėms, ir paltams, o taip pat ir batams, rankinėms madingi visi gyvūnų kailių raštai: krokodilo, zebro, leopardo, gyvatės, pitono.

Madingiausios – rudens spalvos: visi rudi atspalviai, taip pat sidabro, metalo, netgi blizgūs audiniai.

Populiarus sluoksniavimas, kuris gali padėti susikurti visai kitą įvaizdį. Kelnės–suknelė–didelis megztinis, didelio dydžio paltas–skraistė, didelis šalikas, tarsi pledas iš močiutės skrynios. Sluoksniuojant nebūtina derinti. Netgi skirtingai languoti audiniai (o langeliai dabar ypač ant bangos) tarpusavyje tinka.

Prie didelių drabužių šiemet siūlomos mažos rankinės trumpa rankena ar permetamos per petį, dekoruotos blizgiomis detalėmis, kutais.

Į madą sugrįžo ir pasmukę ilgaauliai arba gyvatės odos rašto batai.

80-ųjų mados atkartojimas – kutai, karoliukai, blizgučiai, ripuliai, platėjančios kelnės, plisuoti, klostyti sijonai. Siūloma išlaikyti daugiau paslapties – ilgi sijonai, suknelės, palaidinės uždarais kaklais.

– Jeigu rūbas šiemet nemadingas ar šiek tik „išaugtas“, kabink jį į spintą ir lauk gerų laikų – kol sulieknėsi arba mada, apsukusi ratą, sugrįš... – juokdamasi pataria siuvėja modeliuotoja Lina Striaušienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite