Angle down Atgal

Kuo maitinsimės po 30 metų?

Rugsėjo viduryje Telšiuose įvyko  neįprastas kino iš automobilio seansas. Buvo rodomas dokumentinis kino filmas apie sprendimus, kaip aprūpinti maistu būsimus pasaulio gyventojus: „Dešimt milijardų: kas yra Jūsų lėkštėje?“. Prieš kino filmą papasakota apie 17 darnaus vystymosi tikslų ir kaip svarbu jų siekti. Kino filmo žiūrovus skatinome kritiškiau pažvelgti į maistą, kurį vartojame ir būti atsakingesniems planetos atžvilgiu.

Kino filme  žiūrovai pakviesti atlikti minties eksperimentą ir įsivaizduoti, kas nutiks, jei nesiimsime skubių veiksmų ir nepradėsime veikti klausimais, susijusiais su pasaulio pamaitinimu. Filme buvo atskleista kokią didelę įtaką žmogaus veikla turi pasauliui. Buvo bandoma kritiškai pažvelgti į maisto industriją, tiek į masinę produkciją, tiek į alternatyvias žemės ūkio ir gyvulininkystės ūkio šakų formas. Žiūrovai sužinojo, kaip planetą veikia trąšų industrija, kas vyksta su genetiškai modifikuotomis kultūromis ir kaip pagaminti mėsą laboratorijoje. Renginio dalyviai pažadėjo įgytas įžvalgas pernešti į savo gyvenamuosius kontekstus. Projektą pagal LR Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo finansavimą įgyvendina „Kūrybos ir inovacijų laboratorija“.

Iš viso planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų neįprastose vietose. Kiekvienas kino filmas skatins daugiau galvoti apie darnaus vystymosi tikslus ir iššūkius, su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

Telšių kultūros centro inf.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite