Angle down Atgal

Ką jūs vilkite: 5 atvejai, kai susergame nuo aprangos

Kiekvienam žmogui teko bent sykį kentėti nepatogius drabužius dėl grožio. O moterys tai daro dažnai. Per siauri džinsai, kuriuos teko apsimauti gulint, nepatogūs nauji aukštakulniai, kurie nutrynė pėdas, odai nemalonus audinys. Netinkamas drabužis būna ne tik nepatogus vilkėti, bet ir gadina nuotaiką. Kai kuriais atvejais jis gali rimtai kenkti sveikatai.

Kada drabužis kenkia sveikatai?

1. Nuodingi dažai

Nuodingų medžiagų, kurių reikia saugotis, gali būti ne tik maisto produktuose, ore ar vandenyje. Kartais drabužių audiniai būna nudažyti nuodingomis medžiagomis, kurios sukelia odos bėrimą, alergiją, dermatitą. Dauguma aprangos gamintojų jau atsisako sintetinių medžiagų ir teikia pirmenybę natūraliems audiniams ir jų dažams. Bet tai dar nereiškia, kad patiems nebereikia būti atidiems ir saugotis nesveikų gaminių.

Jeigu drabužis, kuriuo apsivilkote, sukelia jums nemalonių pojūčių ar dirgina odą, geriau jo atsisakyti.

2. Oro nepraleidžiantys audiniai

Kartais audiniai būna ne tik nepatogūs, bet ir kenksmingi sveikatai. Mokslininkai ištyrė, kad dažna dermatito priežastis būna nekokybiška vilna arba sintetinės medžiagos. Grybelinius susirgimus gali sukelti „nekvėpuojantys“ drabužiai ar avalynė. Priežastis būna bloga ventiliacija, padidėjęs prakaitavimas ir drėgmė, sudaranti palankią terpę grybelinėms infekcijoms.

3. Nepatogi avalynė

Gražūs batai gali paversti merginą tikra dama, o vyrą – džentelmenu. Aukštos kokybės avalynė turi būti patogi kojoms ir tinkamai palaikyti pėdą. Tokia avalynė nepritrins pūslių ir nuospaudų.

Merginos, pirkdamos sau apavą, turėtų protingai pasirinkti ir kulniuko aukštį. Aukštakulniai batai deformuoja pėdą, gali sukelti varikozę, stuburo ir sąnarių ligas.

4. Pernelyg ankšti drabužiai

Labai ankšti drabužiai pabrėžia visus kūno išlinkimus ir atrodo gražiai, tačiau kenkia sveikatai. Dėl jų kyla grėsmė pažeisti vidaus organus, kraujo apytaką. Bet koks veržiantis drabužis gali užspausti nervų galūnes. Jei norite vilkėti aptemptus drabužius, rinkitės tamprias medžiagas arba didesnį dydį.

5. Sunki rankinė

Sakoma, kad moters rankinėje galima surasti bet ką ir pamesti bet ką visam laikui. Didžiulės rankinės kartais pagal svorį gali konkuruoti su svarmenimis. Jos sveria petį, gali deformuoti laikyseną ir figūrą. Tokie krepšiai neretai sukelia kaklo, sprando, nugaros, pečių skausmus. Reikia stengtis tolygiai paskirstyti krūvį ir geriau nešioti kuprinę.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite