Angle down Atgal

Ką būtina turėti prieš įsigyjant šunį?

Naujas šeimos narys – didžiulis džiaugsmas, tačiau augintinio patekimas į namus dažnam sukelia jaudulį. Nors kartais šuo įsigyjamas spontaniškai, geriausia jo atvykimui pasiruošti iš anksto. Sukaupę visus būtinus daiktus iki jo atvykimo, išvengsite panikos.

Ką reikia įsigyti prieš parsinešant namo šuniuką:

 • Antkaklis. Prie šios „prievolės“ augintinį reikėtų pratinti kuo anksčiau. Antkaklį geriausia pirkti su pačiu šuniuku bet kurioje gyvūnų prekių parduotuvėje, nes be šunelio galite neatitaikyti dydžio. Tinkamas dydis – kai antkaklis pakankamai užveržtas, kad nenusimautų, tačiau tarp jo ir kaklo galima užkišti du pirštus.
 • Pavadėlis. Jis turi būti tvirtas (priklausomai nuo šuns kūno svorio ir jėgos), patikimai užsegamas. Populiariausi pavadėliai – „fleksinai“ t.y. išsitraukia iš rankinio mechanizmo kaip ilga virvė ir odinai trumpi.
 • Guolis arba kilimėlis. Juos rasite visur, kur tik yra gyvūnų prekių skyrius. Šiam pirkiniui pernelyg neišlaidaukite, mat šuo, kol užaugs, guoliukų gali „sudoroti“ ne vieną.
 • Dubenėliai (vienas vandeniui, kitas maistui). Juos pirkite didesnius, nes šunelis augs sparčiai. Išvengsite dubenėlių keitimo ir sutaupysite!
 • Pasirinktas maistas. Naują augintinį patartina kurį laiką šerti tuo pačiu maistu, kurį jis ėsdavo senuose namuose, ir į naująjį keisti palaipsniui. Sauso ėdalo rekomendacinės normos būna nurodytos ant pakuotės.
 • Skanėstai. Naudojami kaip dresūros priemonė ar šuniuko „palepinimui“. Dažnai jie pasižymi kokiomis nors naudingomis savybėmis, pvz., turi vitaminų, rūpinasi dantų higiena ar gerina snukio kvapą.
 • Šepetys arba šukos. Jei augintinis trumpaplaukis, jį užteks retkarčiais pašukuoti, daugiau vargo bus tik šėrimosi metu. Jei šuo ilgaplaukis – šukuoti teks kasdien. Šukavimo priemones parinkti reikia priklausomai nuo kailio tipo.
 • Ausų valymo skystis ir vatos tamponėliai ausims valyti. Ausų valyti per dažnai nereikia (taip siera gaminasi dar aktyviau), tačiau laikas nuo laiko jas apžiūrėti būtina.
 • Šampūnas. Trumpaplaukius šunis maudyti pakanka porą kartų metuose ar kai jie išsitepa, ilgaplaukius – kas tris mėnesius ar kaip rekomenduojama veislei. Geriausia naudoti specialų kailio tipui tinkantį šampūną.
 • Nagų žirklutės. Geriausia augintinį prie nago kirpimo procedūros pratinti kuo anksčiau. Nagų kirpimui naudojamos ne paprastos žirklės, o specialios žnyplės „giljotinos“. Pakirpti nagai neturi liesti grindų.
 • Žaislai. Jaunas šuo ypatingai daug laiko praleis žaisdamas, tad būtina įsigyti keletą žaislų tam, kad jais netaptų jūsų asmeniniai daiktai.
 • Apynasris ar antsnukis (jei šuo yra agresyvus).

Nors sąrašas yra gana ilgas, tačiau tai nereiškia, jog viską privalu įsigyti iš karto. Prieš įsigyjant šuniuką galima nusipirkti tik pačius pagrindinius daiktus. Tiesa, verta paklausinėti draugų, ar jie neturi nebereikalingų šuns priežiūros reikmenų, taip pat panaršyti internete.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite