Sportas2019 m. Gegužės 18 d. 14:36

K. Tvaronavičiūtė pasaulio čempionate laimėjo 9 vietą

84385

Dvi įspūdingos pergalės, kelią žengti tolyn užkirtusi trauma, laimėta 9-oji vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje. Taip Mančesteryje (Didžioji Britanija) vykusiame pasaulio tekvondo čempionate pasirodė Lietuvos rinktinės lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė.

Dvidešimtmetę šiaulietę trečiajame čempionato rate sustabdė trauma, neleidusi mesti iššūkio vienai favoričių kroatei Nikitai Glasnovič.

Trenerio Romualdo Montvido auklėtinei, kuri savo svorio kategorijoje tarp 64 sportininkių pagal reitingą buvo 13 vietoje, burtai nebuvo labai palankūs. Jau pirmoje kovoje šiaulietei teko iššūkis kautis su Honkongo atstove Yeuk Yu Chan.

Lietuvė greitai atsikratė įtampos – prabėgus minutei, tiksliu smūgiu į galvą pelnė 3 taškus. Netrukus sekė dar viena pavyzdinė ataka, po kurios Klaudijos varžovė liko gulėti ant tatamio susiėmusi už galvos.

Pirmąją dvikovos dalį 6:0 laimėjusi lietuvė dominavo visą likusį laiką. Viena čempionato staigmenų vadinta Honkongo kovotoja paguodos taškų pelnė tik pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje, kai Lietuvos rinktinės lyderės pergalė nebekėlė abejonių. Gongas paskelbė K.Tvaronavičiūtės pergalę 15:2.

Antrajame rate lietuvei teko stoti į kovą su Graikijos atstove Andriana Asprogeraka, kuri prieš ketverius metus pasaulio čempionate laimėjo bronzos medalį. Šį čempionatą graikė pradėjo įspūdinga pergale 23:11 prieš ukrainietę Jevgeniją Zhylą.

Kova buvo labai klampi, nes abi sportininkės didelį dėmesį skyrė gynybai. Pralaužti fiziškai galingos graikės gynybą lietuvei pavyko tik antrojo kėlinio pabaigoje, kai spyriu pelnė 2 taškus.

Patyrusi varžovė neskubėjo ir kantriai laukė progos. Ji pasitaikė trečiajame kėlinyje – A.Asprogeraka smūgiu į galvą pelnė 3 taškus ir išsiveržė į priekį 3:2. Po šios atakos graikė tik gynėsi ir laukė, kol varžovė suklys.

Triukšmingo būrio sirgalių palaikoma Klaudija spaudė priešininkę, o į lemiamą šturmą pakilo prasidėjus paskutinei minutei. Lietuvės galingas smūgis parvertė varžovę ir rezultatas tapo lygus – 3:3.

Graikė nebeišlaikė įtampos ir puolė į ataką, o K.Tvaronavičiūtė dviem tiksliais smūgiai sudaužė jos viltį išsigelbėti – 8:3.

Trečiajame rate Lietuvos rinktinės lyderei teko gerai pažįstama varžovė – praėjusiame pasaulio čempionate bronzą laimėjusi kroatė Nikita Glasnovič.

Pasaulio kyorugi reitinge 4, o olimpiniame 5 vietą užimanti kroatė į trečiąjį ratą pateko lengviausiu keliu: pirmajame ilsėjosi, o antrajame lengvai 8:5 įveikė uzbekę Zarią Kosimovą.

Beveik pusvalandžiu mažiau poilsio turėjusiai K.Tvaronavičiūtei trečioji dvikova susiklostė itin nesėkmingai, nes pirmajame raunde lietuvė patyrė dešinės rankos riešo traumą.

Patyrusi varžovė išsyk tuo pasinaudojo – išstūmė skausmą kentusią lietuvę iš rato, o netrukus pelnė dar 6 taškus. Traumą patyrusiai K.Tvaronavičiūtei pavyko pristabdyti įsibėgėjusią varžovę ir likusius du kėlinius kovoti lygiai, bet to nepakako – pergalę 9:1 šventė varžovė. Tiesa, kroatė džiaugėsi neilgai, nes kitoje kovoje buvo priversta pripažinti Kanados superžvaigždės Skylar Park pranašumą – 11:14.

Į šeštadienio vakarą vyksiantį finalą prasibrovė dukart olimpinė čempionė britė Jade Jones ir korėjietė Ah-Reum Lee. Į medalių dalybas nepateko daug pirmojo ryškumo žvaigždžių – iš kovos pasitraukė turkė Hatice Kubra Ilgun, lenkė Patrycja Adamkiewicz, belgė Raheleh Asemani.

K.Tvaronavičiūtei tai buvo antras pasaulio čempionatas. Prieš dvejus metus Muju (Pietų Korėja) debiutavusi lietuvė pralaimėjo pirmąją kovą. Šiemetiniame čempionate iškovotos dvi pergalės ir 9-oji vieta – geriausias moterų pasiektas rezultatas per visą Lietuvos taekwondo istoriją.

„Klaudija pasiekė maksimumą, jos pasiektą rezultatą vertinu kaip labai gerą - nurimus aistroms pripažino treneris R.Montvidas. – Kad galėtų žengti toliau, jai reikia įgyti daugiau patirties“.

Laimėta 9-oji vieta optimistiškai nuteikė ir pačią sportininkę. „Tai buvo galimybė pajausti, ko labiausiai trūksta. Nors esu gerokai sustiprėjusi, dar reikia daug dirbti, kad fizine jėga prilygčiau pasaulio reitingo lyderėms“, - sakė K.Tvaronavičiūtė.

Į Didžiojoje Britanijoje surengtą pasaulio čempionatą suvažiavo 960 sportininkų iš 157 pasaulio valstybių.